تبلیغات

تبلیغات

گروه خونی شما چیست ؟

مجموعه : پزشکی و سلامت
گروه خونی شما چیست ؟

 

لزوم آگاهی از گروه خونی خود هنگامی دوچندان ضرورت می یابد كه فرد بیمار دارای خون نادر باشد در این صورت به خاطر كمیاب بودن آن، ممكن است با مشكلات زیادی هنگام درمان و معالجه روبه رو شود.

 

 

پزشكان معتقدند شناسایی گروه های نادر خونی پیش از بروز مشكل می تواند جان بیمار را از مشكلات احتمالی در مواقع بحرانی نجات دهد.

 

برای آگاهی از گروه خونی خود كافی است به یكی از پایگاه های انتقال خون مراجعه كنید تا پس از اهدای مقداری خون، از گروه خونی خود آگاه شوید.

 

 

گروه خونی شماری از افراد با ملیت های مختلف در دنیا، به گروه خونی نادر مشهور است. این افراد فقط می توانند خون خود را در اختیار فرد مشابه خود قرار دهند و نمی توانند خونشان را به گروه های خونی شناخته شده اهدا كنند.

 

هرچند در ایران شمار افرادی كه گروه های خونی نادر دارند درصدشان بسیار اندك است، اما باید بدانند كه در صورت نیاز به خون، تنها می توانند از خون خود استفاده كنند.در حقیقت خون فردی نادر است كه مشابه خون وی در جمعیت هزار نفری، فقط در یك نفر وجود داشته باشد. خون خیلی نادر نیز متعلق به فردی است كه در یك جمعیت ۱۰ هزار نفری تنها یك نفر مشابه خونش داشته باشد. خون های نادر پس از پردازش منجمد شده و برای استفاده های ضروری به مدت ۱۰ سال در فریزرها ذخیره می شود.

 

در حال حاضر شمار افراد با خون های نادر در سازمان انتقال خون ایران، بیش از یكصد نفر است. شناسایی زنان دارای گروه خونی نادر هنگام بارداری یا زایمان امكان پذیر خواهد بود كه این امر می تواند تبعاتی به دنبال داشته باشد، بنابر این لازم است كه افراد زودتر از گروه های خونی خودآگاه شوند.

 

 

روش خوانده شدن کلمات در مغز
قرص‌های ضد بارداری مفید یا مضر ؟
آشنایی با علائم سکته قلبی
فواید فوق العاده پیاده روی سریع
بیماران قلبی حمام داغ نگیرید
دانستنیهایی درباره پوکی استخوان
بهترین ساعت های خوابیدن برای بدن انسان
چرا قدم كوتاه هست؟
انواع گیاهان برای درمان بیماری ها
بهترین روش برداشتن خال
آیا جای زخم با لیزر خوب می شود؟
آدم‌ ها چطور ایدز می‌گیرند؟
نگرانی شدید از آغاز موج سوم انتقال ایدز
نوشیدنی مناسب برای کاهش سردرد های مزمن
درمان آلرژی بهاری
مكالمه بیش از 50 دقیقه با تلفن همراه ممنوع شد !!!

 

تبلیغات