تبلیغات

تبلیغات

گلاب درجه 1 قمصر برای شستشوی خانه خدا

مجموعه : مجله خبری
گلاب درجه 1 قمصر برای شستشوی خانه خدا

به گزارش تکناز به نقل از فارس، در مراسمی با حضور اعضای بعثه مقام معظم رهبری گلاب ناب قمصر كاشان جهت شتشوی خانه خدا به مسئول دفتر حرمین شریفین تحویل شد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین مرتضی خادمی دستجردی؛ نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مكه مكرمه در این خصوص گفت: این مراسم در مكه مكرم برگزار شد و مورد استقبال بسیار خوب مسئولان و خادمین حرمین شریفین قرار گرفت.

وی افزود: در این مراسم علاوه بر مسئول بعثه مقام معظم رهبری در مكه مكرمه، مسئول امور روحانیان بعثه و مسئول ستاد عمره سازمان و حج زیارت در مكه مكرمه نیز حضور داشتند و 80 لیتر گلاب ناب كاشان تحویل مسئول دفتر حرمین شریفین شد.

حجت‌الاسلام خادمی خاطر‌نشان كرد: همچنین هدایای همچون گلاب ناب و عطر ناب از سوی بعثه مقام معظم رهبری در مكه مكرمه به ائمه جماعت و كارگزارن مسجد‌الحرام داده شد.

وی افزود: كعبه هر سال در اول شعبان‌المعظم و دهم ذی‌الحجه با گلاب ناب قمصر كاشان شستشو و عطر‌افشانی می‌شود.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در مكه مكرمه یادآور شد: شستشوی خانه خدا در مراسم و مراحل ویژه‌ای انجام می‌شود و دیوارهای خانه خدا با ظروفی از آب زمزم مخلوط با گلاب كاشان با پارچه‌های سفید شسته می‌شوند.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی حج، زمین خانه خدا كه با سنگ مرمر مفروش است با پارچه‌های سفید معطر با بهترین عطرها، گلاب كاشان، عود و مشك شسته و خشك می‌شود.

در این مراسم باشكوه و معنوی، خانه خدا با بیش از 80 لیتر گلاب ناب ایرانی و آب زمزم‌، پس از نماز صبح شستشو داده می‌شود همچنین حجرالاسود نیز با پارچه‌ای سفید و با تركیبی از گلاب و آب زمزم شستشو و معطر می‌شود.

گفتنی است گلكاران شهر قمصر همه ساله به هنگام گلچینی و گلابگیری‌، گلاب ویژه شستشوی خانه خدا را با اسانس بیش از 40 درصد در آیینی ویژه تهیه می‌كنند.
 
 
 
مزرعه با میوه های انرژی
نجات معجزه آسای دختر ۱۲ ساله پس از سقوط از طبقه چهارم
یک افسر ناجا در مشهد تا حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار گرفت +تصاویر
بازیگر معروف به جرم مستی در دادگاه محاکمه میشود + عکس
شطرنج بازی كردن یک دیكتاتور در اعماق زمین (+عکس)
هر یک خانواده عراقی یك نوزاد ناقص‌الخلقه + عکس
اجرای کنسرت به نام گل سرخ با صدای سالار عقیلی (+عکس)
CNN: حکومت ایران قدرتمندتر شده است
اعلام وضعیت هشدار در کرمان
سگ میلیونرآمریکایی مرد + تصویر
رئیس جمهوری که 5 زن و 20 فرزند دارد + عکس
آخرش عاقبت مهریه عجیب یک ایرانی !
تجاوز جنسی در یکی از باغ های اصفهان !
مرگ سریع جانشین بن لادن + عکس
اخراج نماینده به‌خاطر لباس ورزشی + عکس
 

تبلیغات