تبلیغات

تبلیغات

آموزش دندانپزشکی با کمک روبات + عکس

مجموعه : دانش و فناوری
آموزش دندانپزشکی با کمک روبات + عکس
ژاپنی ها روباتی کاملا انسان نما را ویژه آموزش به دانشجویان دندانپزشکی ارائه کرده اند که می تواند مانند یک بیمار واقعی در برابر فعالیتهای دندانپزشک از خود واکنش نشان دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روبات «شواهاناکو 2» که قرار است از طریق شرکت تامین تجهیزات دندانپزشکی ویژه آموزش به دانشجویان به فروش برسد، در کنفرانس خبری در ژاپن رونمایی شد.


این روبات به گونه ای طراحی شده که دانشجویان دندانپزشکی می توانند به راحتی بر روی آن مهارتهای دندانپزشکی را تمرین کنند، در حالی که روبات واکنشهایی مشابه انسانها را در برابر درمانهای انجام شده از خود نشان می دهد. این به آن معنی است که ممکن است روبات احساس خفگی کرده و یا عطسه یا سرفه کند، زبانش را حرکت دهد و حتی دچار درد در فک شود و دانشجو باید خود را با همه این شرایط انطباق دهد.

زبان و دستهای روبات از دو درجه آزادی حرکت برخوردارند از این رو روبات می تواند با آغاز به کار دانشجو، ناآرامی که معمولا در بیماران دیده می شود را شبیه سازی کند. پوست این روبات از جنس سیلیکون بوده و بخش داخلی دهان از لایه ای یک تکه ساخته شده و از این رو دانشجو این احساس را خواهد داشت که انسانی واقعی در زیر دست او قرار گرفته است.

آموزش دندانپزشکی با کمک روبات + عکس
همچنین یکپارچه بودن بخش داخلی دهان امکان نفوذ آب یا دیگر مایعات را به داخل روبات از بین برده و به این شکل از وارد آمدن آسیب به دستگاه های حساس روبات جلوگیری خواهد شد.آموزش دندانپزشکی با کمک روبات + عکس

بر اساس گزارش گیزمگ، استادان دندانپزشکی در دانشگاه «شوا» ژاپن معتقدند دانشجویان با کار بر روی این روبات، حس واقعی درمان یک انسان را تجربه می کنند و به همان اندازه دچار استرس ناشی از مسئولیت درمان فرد را احساس خواهند کرد به گفته آنها اگر صورت این روبات تا این اندازه به انسان شباهت نداشت، چنین حس واقعی در دانشجویان ایجاد نمی شد.

 
 
پرده برداری از سوپرجت 100
کشف نوع پردازش چهره افراد در مغز توسط پژوهشگر ایرانی \"ام. آی. تی\"
کشف راز پرواز در میان مارهای پرنده
چراغ راهنمایی دیجیتالی شنی ( عکس)
عکسی با بالاترین وضوح عکس در دنیا
تصاویر آسمانخراشی که به شکل درخت است
عکسهای تی بگ های جالب و خلاقانه
چند نمونه از جدیدترین اختراعات بشر
ماشین سنگ فرش کن خیابان دیدی ؟ ( +عکس)
تصاویر اولین نیروگاه انرژی گداخت هسته ای پایدار
چسب زخم هشدار دهنده عفونت !!
ساعت های عجیب با فناوری های جالب !!
ساعتی آبی هم اختراع شد (+عکس)
تجهیزات سفر به مریخ را در فضا چاپ کنید! (+عکس)
برترین اختراعات در سال 2010 (+عکس)
 

تبلیغات