تبلیغات

تبلیغات

آزاده نامداری : خانه داری ، آرامش می آورد

آزاده نامداری : خانه داری ، آرامش می آورد

در سال‌های اخیر جوانان زیادی توانستند استعداد‌های خود را در عرصه بازیگری و اجرا به تصویر بكشند و از طرفی با استقبال شدید هم مواجه شدند، به این نام‌ها توجه كنید، رضا رشیدپور، فرزاد فرزین، ژیلا امیرشاهی و… یكی از جوانانی كه در امر اجرا توانست به خوبی از وظیفه‌ای كه به او محول شده، سربلند بیرون بیاید، «آزاده نامداری» است كه طی سال‌های اخیر توانسته به خوبی در زمینه‌ اجرا قابلیت‌های خود را به تصویر بكشاند…

«آزاده نامداری» هر روز در برنامه خانواده كه از شبكه اول پخش می‌شود به خانه‌های شما می‌آید و خیلی از كدبانوهای ایرانی او را از جعبه جادویی می‌بینند… تماس‌های زیادی مبنی بر این داشتیم كه با این مجری جوان گفتگویی داشته باشیم، آنچه كه می‌خوانید ماحصل این گفتگوست…

آزاده نامداری : خانه داری ، آرامش می آورد

اصالتا كرمانشاهی هستم

آزاده نامداری خود را این گونه برایمان معرفی می‌كند. در آذر سال 1363 به دنیا آمدم، اصالتا كرمانشاهی هستم و تحصیلاتم را در رشته مدیریت صنعتی به پایان رساندم. ثمره ازدواج پدر و مادرم، دو فرزند دختر هستند، یكی من و دیگری خواهر كوچكترم كه نامش «آذین» است.

آغـاز اجـرا

این كاملا طبیعی است كه یك سری اتفاقات در زندگی انسان‌ها به وجود می‌آید كه كاملا اتفاقی است و پیش‌بینی نشده، برای من هم چنین اتفاقی افتاد. اما گذشته از این باید عنوان كنم كه از كودكی علاقه خاصی به تلویزیون و به قول معروف جعبه جادویی داشتم، اما نه اینكه بخواهم بگویم به طور یقین مجری‌گری…كمی كه بزرگ‌تر شدم به كارهای نمایشی علاقه‌مند شدم، در كنكور هم تصمیم گرفتم كه به دانشگاه هنر بروم و كارگردانی، بازیگری، تئاتر و نمایش را دنبال كنم.اما بنا به دلایلی نظرم تغییر كرد و تصمیم گرفتم مسیر تحصیلاتم را تغییر دهم و به دنبال رشته مدیریت بروم، گرچه همكاری‌هایی با صدا و سیمای كرمانشاه داشتم، اما این كه دقیقا از كجا آغاز شد، در یك تست كه شبكه تهران (شبكه 5) برگزار كرد، شركت كردم و اولین فعالیت‌های رسمی من در این زمینه با همان شبكه تهران بود.سپس به شبكه یك آمدم و با برنامه «تازه‌ها» شناخته شدم، البته در این بین به عنوان مجری، اجراهایی هم در برنامه‌های «جام‌جم» داشتم.

در خانه مسئولیت ندارم

از او می‌پرسیم به عنوان یك بانوی ایرانی در خانه چقدر مسئولیت دارد، می‌خندد و می‌گوید: من در حال حاضر مجرد هستم و مسئولیت خاصی در خانه ندارم. اما می‌دانم كه این مسئله، یعنی نداشتن مسئولیت در خانه اصلا خوب نیست، چون كارهای خانه به نوبه خود لذت دارد، حتی آرامش خاصی به انسان می‌دهد كه بعضی وقت‌ها در آن شلوغی‌ها و گرفتاری‌ها آرزو می‌كنم كه كاش الان در خانه نشسته بودم و آشپزی می‌كردم! بنابراین خود آشپزخانه و كار در آن می‌تواند باعث آرامش افراد شود! و هیچ فرقی هم نمی‌كند كه زن باشی یا مرد؟.. باید بگویم كه مادر نازنینم، تمامی كارهای خانه را خودش انجام می‌دهد و هیچ‌‌گونه مسئولیتی به من نداده است، اما در مجموع آشپزی را دوست دارم و تصورم این است كه اگر بخواهم آن را انجام دهم از عهده آن برمی‌آیم، اجازه دهید برای شما از كار در منزل خاطره‌ای تعریف كنم من در عمرم یك‌بار غذا درست كردم كه خیلی هم خوشمزه شد و آن غذا «ماكارونی» بود، اما سال‌ها پیش، كه به مدرسه می‌رفتم در خانه تنها بودم، خواستم كاری كرده باشم، می‌خواستم پلو درست كنم، اما نمی‌دانستم كه باید آن را داخل آب بریزم و خیس كنم، همین‌طوری برنج را در دیگ ریختم و در آن را گذاشتم، نتیجه كار هم خیلی عجیب نبود چون، برنج كاملا سوخت.

خانه‌داری یا مجری‌گری

زمانی كه از آزاده نامداری پرسیدم، خانه‌داری سخت‌تر است یا مجری‌گری؟! پاسخ عجیبی به ما داد: «خانه‌داری شغلی است كه بعضی‌ها هم به آن مشغول هستند و هم اینكه خارج از خانه كار می‌كنند. من فكر می‌كنم، خانه‌داری كار سخت‌تری است، چون بنا به شرایط گوناگون زندگی، مدیریت خاص خود را می‌طلبد، می‌خواهم بگویم، كسی كه خانه‌دار است باید در خانه تنوع ایجاد كند. اما خوبی خانه‌دار بودن این است كه خودت مدیر تمامی كارهای خودت هستی و برنامه‌ریزی می‌كنی. محیط خانه یك فضای آرام‌بخش است، اما شغل ما یك كار تنش‌زاست. به خصوص این كه پخش زنده باشد، شما دائما استرس را باید تحمل كنید. اگر راستش را بخواهید، مجری‌گری سخت‌تر است.»

تحلیل‌گـر فوتبـال

وقتی از او می‌پرسیم با این شرایطی كه از دستپخت خود و كارهای خانه برایمان گفتید، دوست دارید، در آینده به عنوان مربی آشپزی در تلویزیون فعالیت كنید، خندید و گفت: «نه، دوست دارم، بیشتر به عنوان تحلیل‌گر فوتبال به فعالیت بپردازم تا مربی آشپزی، چون من تخصص خاصی در آشپزی ندارم، اما…!

فیلمبرداری پدر

خانواده در موفقیت هر انسانی نقش دارد و من فكر می‌كنم انسان به هر جایی كه می‌رسد خانواده صددرصد در آن نقش داشته است.بنابراین هر كسی وظیفه دارد از زحمت‌های پدر و مادرش تشكر كند. زمانی كه من كوچك بودم در خانه برای خود برنامه اجرا می‌كردم، پدرم هم از من فیلمبرداری می‌كرد و به من اعتماد به نفس می‌داد، من تا به حال یادم نمی‌آید، كاری كرده باشم كه خانواده‌ام توی ذوقم زده باشند.

اهل حساب و كتاب نیستم

هیچ جای زندگی من با هیچ چیز دیگر سنخیتی ندارد، مدیریت صنعتی رشته‌ای است كه با حساب و كتاب و عدد و رقم سر و كار دارد، من خیلی اهل حساب و كتاب و عدد نیستم، اما مدیریت چیزهای زیادی به آدم یاد می‌دهد و آن هم مدیریت در زندگی است، البته من هیچ وقت دانشجوی خوبی نبودم، چون همیشه درگیر كار هستم، اما در مورد بخش‌هایی كه به زندگی خودم مربوط می‌شد، خیلی چیزها یاد گرفتم.

تقویم را همه نگاه كنیم

یك وقت‌هایی است كه می‌ترسیم به تقویم نگاه كنیم، یك وقت‌هایی است كه اصلا دلمان نمی‌آید به تقویم نگاه كنیم، یك وقت‌هایی هم است كه اصلا یادمان می‌رود تقویم را ورق بزنیم… اما چه بخواهیم، چه نخواهیم روزهای عمرمان می‌گذرد، مهم این است كه چقدر از این روزها استفاده كنیم آن هم به صورت شاد…
منبع :مجله خانواده سبز

تبلیغات