تبلیغات

تبلیغات

اولین پروژه انبوه سازی به سبک تاریخی ( تصویری)

اولین پروژه انبوه سازی به سبک تاریخی ( تصویری)
معماری نیوز – مجموعه مسکونی همسایگی کویر، توسط شرکت تعاونی مسکن کاشی کویر و با همکاری شرکت انبوه سازی پردیس پارس ایساتیس و شرکت مهندسین مشاور شبستان و با مشارکت بانک مسکن در شهر یزد و در محدوده بافت تاریخی با رعایت اصول معماری و سازه، به بهره برداری رسید.

این مجموعه شامل 61 واحد مسکونی با زیربنای ناخالص8500 متر مربع ، زیربنای مفید 5330 متر مربع در زمینی به مساحت 4600 متر مربع ،در قالب دو طبقه مسکونی و یک طبقه رفاهی در میدان امیرچقماق، خیابان سلمان فارسی محله نظرکرده احداث شده است. در این مجموعه از یک طرف با الگوبرداری از شاخص های موجود در بافت تاریخی از قبیل ساباط،کوچه های آشتی کنان،حیاط مرکزی ، تویزه ، شرفی،ازاره کاری ،نمای کاه گل و غیره به عنوان فضای کالبدی واز طرف دیگربا طراحی و اجرای مدرن فضای داخلی واحدها و استفاده از مصالح و تاسیسات مدرن سعی شده است تا تعامل سنت و مدرنیسم در عمل به نمایش گذاشته شود.

احداث این مجموعه نه تنها از متروکه شدن بیش از پیش محله نظرکرده جلوگیری نموده ،بلکه این امید را نیز با خود به همراه آورده است که بازارچه قدیمی لرد آسیاب نیز که سالیان سال حالتی متروکه به خود گرفته بود،بار دیگر فعالیت خود را به عنوان یک مرکز خرید درون محله ای آغاز نماید.

ناصرحجازی، 30 سال پیش (عکس)
عکسهای بسیار زیبا و دیدنی آماده‌سازی شاتل فضایی ناسا
مجموعه ۱۶ عکس از برترین عکسهای ۱۰ سال اخیر
ساعتی جالبی که فقط عدد 9 دارد(عکس)
عکس‌ های دیدنی از فصل بهار در کاخ سعدآباد
تصاویری از وان های بسیار زیبا و مدرن
مردان قورباغه‌ای در جاده موسوم بهشت + تصاویر
عکس: افشین قطبی در حال امضا دادن به کودکان ژاپنی
تصاویر تفنگ های جدید و مدرن
موتور سواری در باران (عکس)
تصاویری زیبای فضایی از میهن عزیزمان ایران
نگاهی به زندگی در سیبری ( تصویری)
عکسهایی دیده نشده از معشوقه هیتلر
اولین تصویر جهان از جنین در حال تولد
تصاویر كارخانه های ساعت سازی
 
 

تبلیغات