تبلیغات

تبلیغات

رازهای زندگی 5

مجموعه : پزشکی و سلامت

نوشته : آرش روشن (عضو هیئت مدیره کانون طب سنتی ایران)

خداوند درمان هر درد را در ساده ترین آن آفریده است. کافی است فکر کنید.

 

قدیم ندیما دستشوئی ما ایرانی ها (اون موقع بهش میگفتند خلاء) یک گوشه در دورترین نقطه حیاط بود که بابابزرگ و مامان بزرگای ما وقتی میخواستند بروند داخل مستراح یک دستار به سرشون میبستند.

اون موقع دلیل این کار این بود که بخارات ناشی از ادرار(شامل اسید اوریک و فسفریک و..) روی پوست سر و موهای سر و بالطبع سلامتی تاثیر فزاینده ائی داشت و یکی از عوامل ریزش مو بود…در ضمن مثل الان اینطوری نبود که بروند مستراح و 6 ساعت بنشینند راجع به مسائل روزمره تفکر کنند.چون حتی در شریعت ما مسلمانها ذکر شده که ماندن زیاد در مستراح و حرف زدن در آن مکروه است.

الان مستراح ما ایرانی ها صااااف اومده وسط هال و اتاق پذیرائی و تازه بین سنگ توالت و محل شستن دست هیچ دری هم وجود نداره ..به دلیل مشکلات تغذیه ما ایرانی ها مجبوریم حداقل 10 دقیقه اونجا بساط پهن کنیم و خانم خونه هم یک حوله انداخته روی جا حوله ائی در دستشوئی و خبر نداره این حوله چه نقشی در جذب بخارات سمی ادرار و مدفوع دارد و آقای بیچاره هم بعد از وضو و شستن صورت اون حوله را میماله توی صورتش و فاتحه مع الصلوات. (یعنی آخر آلودگی)

این موضوع را من با محلول تنتورید و.. امتحان کردم و حوله حاوی این بخارات را داخل آن قرار دادم و دیدم ظرف چند دقیقه این محلول حاوی انواع اسیدهای باز شده است.

خلاصه اینکه یکی از عوامل ریزش مو و بیماری های ما ایرانی ها همین بخارات ناشی از ادرار در توالت های ماست.

برای حل این موضوع: اول حوله را خارج از توالت و روی جای مخصوص قرار دهید. دوم: روی سنگ پا کمی سرکه ریخته و هفته ائی یک دفعه این سنگ پا را به مدت 4 ساعت در کنار سنگ توالت قرار بدهید.در ضمن قرار دادن سنگ نمک هم عامل جذب این بخارات سمی خواهد بود.

راستی حالا که صحبت از توالت شد بد نیست بدونید: قدیم ندیما وقتی توی جنگ کسی جراحت میدید و بدنش زخم برمیداشت فورا” روی زخم خود ادرار میکرد و یک موم عسل روی آن قرار میداد و با پارچه روی زخم را میبست.

دلیلش هم اینه که ادرار استرلیزه ترین و پاکیزه ترین محصول تولیدی از کلیه و بدن است و دلیل اینکه دین اسلام آن را نجس شمرده این است که تا در محیط آزاد و خارج از بدن قرار گیرد به علت این استرلیزه بودن فورا” باکتری و آلودگی محیط را به خود جذب میکند و نجس میشود.

بگذریم: بریم سراغ چیزای خوب تر:

شما وقتی سیب زمینی را بصورت پخته از آتیش بیرون می آورید ظرف یک ساعت در معده هضم خواهد شد. سیب زمینی آب پز ظرف 4 ساعت هضم میشود و سیب زمینی سرخ کرده ظرف 12 ساعت نصفش هضم و نصفش از طریق معده اخراج خواهد شد..

این رو گفتم برای پدر مادرهایی که به بچه بیچاره چیپس میدهند و شب طفل بیچاره موقع خواب باید صد دفعه این پهلو و آن پهلو شود تا در آخر سم حاصل از این چیپس جذب بدنش شود.

کسانی هم که سراغ من می آیند و اعلام میکنند: چرا میگید پفک سمی است؟ جهت اطلاع کافی است پفک را با آب خیس کنید و با شصت دستتان آن را به سرامیک آشپزخانه بچسبانید. بعد از 8 ساعت عمرا” بتونید این پفک خشک شده  را از دیوار بکنید. باید کلی کاردک و چاقو بزنید تا کنده شود. حالا حساب کنید این پفک با بزاق چسبنده خیس میشود و وارد دیواره معده میشود….

یک روش هم برای کسانی که مدعی هستند سیستم گوارش و جذب آنها هیچ مشکلی ندارد:

یك حبه سیر را بطور كامل بدون جویدن و خورد شدن قورت داده اگر قبل از 24 ساعت از بدن خارج شد بدن سالم است زیرا در این مدت هیچ میكروبی در بدن نمی تواند رشد كند.و اگر طولانی تر شد دچار یبوست (محل رشد میكروب )بوده و بیمارید

بعد از تمام این حرفها میخواهم یک نسخه سحر آمیز به کسانی بدهم که از ضعف اعصاب و سوزش و تپش قلب رنج میبرند…تا یک موضوعی پیش میاد زود قاطی میکنند و عصبانی میشوند.

یک سیب خنک(یخچالی) را رنده کنید + داخل این پالودهء سیب یک قاشق چایخوری تخم بادرنجبویه(فرنجمشک) اضافه کنید + یک استکان عرق بهار نارنج + یک استکان عرق بیدمشک اضافه کنید.

یک قاشق قبل از خواب صبح یا ظهر و شب میل کنید.

این مجموعه سحرآمیز اعصاب را آرام میکند و قلب را از سوزش و تشنج باز میدارد و خواب آرامی در پی خواهد داشت.

قبل از ارائه جواب سئوالات خواستم بگم: توی همین ایران خودمان هزاران نفر هستند که به عنوان یک ثروت غنی از تجربیات طب سنتی زندگی میکنند و ما از آن بی خبریم! خود من افتخار شاگردی مردی را داشتم به نام حاج شاکر که توی روستای ده نوین با 90 سال زندگی میکرد و سواد نوشتن در حد اکابر داشت. ولی چنان تجربه ائی در درمان بیماری های لا علاج داشت که هنوز که هنوزه روی دستش کسی ندیدم و متاسفانه پارسال ایشون رو از دست دادیم.

یکی از اهداف کانون طب سنتی ایران شناسائی این ثروت های ایرانی در دورترین نقاط میباشد تا بتوان بانک اطلاعات از تجربیات از عزیزان بدست آورد. فردا دیگه اینها نیستند و ما میمونیم و عدم اگاهی.

در ضمن نزدیک 400 ایمیل از سئوالات شما به دستم رسیده که به نوبت جواب همه را میدهم.

دکتر عبیدی از اصفهان: به نظر من بهترین روش برای درمان سیاتیک (کمر درد تا زانو یا عرق النساء) به غیر از زدن رگ عرق  النساء این است یک اتو برداشته و روی برگهای کلم بگذارید تا داغ شود و سپس این برگها را تا داغ است روی قسمت درد بگذارید. در ضمن ترب سیاه را بکوبید و آب آن را بخورید  + بابونه و شوید را دم کنید و روزی سه استکان آب ان را به نوبت بخورید.

مژگان از تهران: فکس شما به دستم رسید- در صورت رشد موهای زائد بر روی بدن باید ابتدا وضعیت غده تیروئید را بررسی نمائید. اگر مشکلی نداشتید هر بار پس از کندن موها آهک ندیده را در سرکه حل کنید و بمالید و مدتی این کار را تکرار کنید..

نسخه دوم: شیرهء خشخاش و سرکه را مخلوط کنید و بمالید

سمیرا از بابل: برای درمان هذیان گفتن شبانه سرکه و روغن بادام و روغن گل سرخ را مخلوط کنید و هر صبح ناشتا یک قاشق شربت خوری را بخورید.

علی از گناوه: برای درمان قرمزی چشم حاصل از خستگی به مدت سه شب موقع خواب زرده تخم مرغ را گرم کرده و بعد روی یک قطعه پنبه گذارید و بر پشت پلک چشم بگذارید.

خانم بدری از تهران: بهترین پاک کننده برای آرایش صورت آب پرتغال میباشد. فورا” آرایش را از صورت پاک میکند و عوارض ندارد.

هانیه از تهران: برای به اشتها در آوردن کودک خود از مصرف پنیر تازه – نوشابه گازدار – گرما – آب خوردن پس از غذا پرهیز کنید…

رافعه از اهواز: در صورتیکه چاقی شما از جمع شدن آب در بافت بدن شما تشکیل شده باشد باید به جای نمک در غذا ترخون بریزید.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات