تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

بوتیفار : پسرم دانشجوي پزشكي است

بوتیفار : پسرم دانشجوي پزشكي است

بوتیفار : پسرم دانشجوی پزشكی است

 

 
جعفر دهقان در سال 1339 در تهران به دنیا آمد و مدرك تحصیلی او دیپلم هنرستان فنی است. آغاز فعالیت او به 15 سالگی (سال 1354) بر می‌گردد، یعنی زمانی كه در گروه تئاتر مركز رفاه بازی كرد. در سال 1360، زمانی كه جوانی 21 ساله بود، 
همكاری خود را با حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی آغاز كرد و در همان سال فعالیت سینمایی خود را با بازی در فیلم «توجیه» به كارگردانی منوچهر حقانی‌پرست شروع كرد.در سال 1372، او با بازی در فیلم «حماسه‌مجنون» توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم مرد را به دست آورد. نظر دهقان در مورد بازیگری جالب است: «بازیگری كار سختی است اما این سبب دور شدن بازیگر از این شغل نمی‌شود، اگر كسی می‌خواهد وارد این عرصه شود، باید عشق، انگیزه و تلاش داشته باشد. هر چه بیشتر بازی كند، بیشتر احساس نیاز به این شغل می‌كند.» دهقان در مورد سریال یوسف پیامبر(ص) می‌گوید: این مجموعه هم مانند مجموعه‌های امام علی(ع)، امام رضا(ع) و اصحاب كهف از فیلم‌های ماندگار می‌شود.دهقان طی سال‌ها فعالیت هنری خود در پروژه‌های زیادی بازی كرده كه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم داشت: توجیه، مرگ دیگری، عقود، بلمی به سوی ساحل، پرواز در شب، تیرباران، دستفروش، هراس، بحران، تعقیب سایه‌ها، عملیات كركوك، صلیب طلایی، زیر آسمان، حماسه مجنون، حمله به اچ سه، بوی پیراهن یوسف، هفت گذرگاه، جهنم سبز، یاس‌های وحشی، خلبان، اصحاب كهف، سحرگاه پیروزی، مریم مقدس، بی‌همتا، صنوبر، شهر آشوب كه این جز كارهای تلویزیونی او بوده است.ثمره ازدواج او دو فرزند است، یكی پسر به نام سروش كه در رشته پزشكی تحصیل می‌كند و دیگری دختری به نام سحر كه سال آخر دبیرستان است.

گفتنی است جعفر دهقان ستاره سینمایی دفاع مقدس و بازیگر فیلم‌های رزمی بود، تا جایی كه او فنون رزمی را در فیلم‌هایی از جمله یاس‌های وحشی و شیرهای جوان به نمایش گذاشت. او به مدت 16 سال به صورت حرفه‌ای رشته‌های رزمی را انجام می‌داد.

رشته ورزشی او رزمیران كه نوعی كُشتی كج است، می‌باشد و دان 2 كمربند مشكی است.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات