تبلیغات

تبلیغات

هشدار: حمله بزرگ كرم اینترنتی

مجموعه : دنیای آنلاین
هشدار: حمله بزرگ كرم اینترنتی

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ورم Conficker بزرگ‌ترین آلودگی رایانه‌یی جهان پس از SQL Slammer نام گرفته كه در سال 2003 به اینترنت حمله كرد. این مطلب توسط گروه كه در رابطه با Conficker شكل گرفته اعلام شده كه شامل 27 شركت فن‌آوری بزرگ همچون AOL ،F-Secure، كاسپرسكی، مكافی، سیمانتك، مایكروسافت، آیكان و شركت‌های متعدد دیگر هستند.

ارزیابی‌ از شمار رایانه‌های آلوده شده به این ورم متفاوت بوده است و طبق اعلام این گروه، این شمار می‌تواند بین 3 تا 15 میلیون در سراسر جهان باشد و امكان دارد رشد كند زیرا تنها 30 درصد از رایانه‌هایی كه با ویندوز كار می‌كنند با جدیدترین وصله جلوگیری كننده از آلوده شدن به این ورم به‌روز شده‌اند.

طبق آمار شركت آنتی‌ویروس تایوانی Bkis، در حدود 1.3 میلیون رایانه به نوع اول Conficker آلوده هستند و مجموع آلودگی در حدود 2.2 میلیون دستگاه است. همچنین بر اساس گزارش گروه ایكس فورس سیستم‌های امنیت اینترنت IBM، از هر 25 آدرس اینترنتی ارسال كننده داده‌های خطرناك یكی به این ورم آلوده است. شركت نرم‌افزاری مایكروسافت چندی قبل یك جایزه 250 هزار دلاری برای كسانی كه بتوانند اطلاعات كافی برای دستگیری و محكومیت طراح Conficker ارایه كنند، تعیین كرد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات