تبلیغات

تبلیغات

گوگل به دادگاه می رود !

مجموعه : دنیای آنلاین
گوگل به دادگاه می رود !

گوگل تاكید دارد كه به نام های تجاری احترام می گذارد. به دنبال شكایت یك شركت تجاری معروف فرانسوی از گوگل و اعلام نظر مثبت دادگاه رسیدگی كننده به آن، وكلای گوگل از دادگاه اروپا در بروكسل تقاضای استیناف كرده اند.

شركت “ال وی ام اچ” (LVMH)، كه از جمله صاحب نام تجاری لوئی ویتون (Louis Vuittton)، است، گوگل را متهم كرده كه نام های تجاری، مانند لوئی ویتون را در این موتور جستجوگر اینترنتی به حراج گذاشته است تا هر خریداری كه حاضر باشد برای این نام ها پول بیشتری پرداخت كند، صاحب آن در جستجوهای گوگل شود. لوئی ویتون، در دنیای مد، بیش از هر كالای دیگری كه تولید می كند، بابت كیف و ساك های سفری خود شهرت دارد.

شركت ال وی ام اچ می گوید كاربران اینترنت كه نام لوئی ویتون را در قسمت جستجوی گوگل وارد می كنند با سایت هایی مواجه می شوند كه در واقع محل نشر آگهی های شركت های رقیب است یا مربوط به شركت هایی می شود كه محصولات تقلبی تولید می كنند. روری سلان-جونز، گزارشگر بی بی سی در امور فن آوری می گوید شكایت از گوگل در حالی مطرح شده است كه گوگل به طور روز افزونی به دلیل تسلط گسترده ای كه بر شبكه جهانی اینترنت دارد، مورد انتقاد قرار گرفته است.

او می گوید برخی از این انتقادها از سوی شركت های عظیم تولید نرم افزار، مانند مایكروسافت مطرح شده است اما شركت های رسانه ای و همچنین گروه هایی كه برای حفظ حریم خصوصی در اینترنت مبارزه می كنند نیز گوگل را مورد انتقاد قرار داده اند. گزارشگر بی بی سی می گوید گوگل نه تنها سهم بزرگی از آگهی های آنلاین را در اختیار دارد بلكه اطلاعات زیادی نیز از میلیون ها كاربر اینترنتی ذخیره كرده است. در سال 2005 گوگل در ارتباط با پرونده ای مشابه تقاضای استیناف كرد، كه شكست خورد.

این شكایت از سوی دو آژانس مسافربری فرانسوی مطرح شده بود كه نهایتا به جریمه 75 هزار یورویی گوگل انجامید. شركت ال وی ام اچ برای حفاظت از نام تجاری لوئی ویتون در اینترنت تلاش زیادی كرده است. در ماه ژوئن سال گذشته، دادگاهی در فرانسه به سایت معروف “ایی بی”، كه محل خرید و فروش آنلاین است، دستور داد 40 میلیون یورو به ال وی ام اچ جریمه پرداخت كند چون اجازه داده است نمونه های تقلبی كالاهای این شركت خرید و فروش شود.

ال وی ام اچ گفت كه سایت فرانسوی ایی بی برای جلوگیری از فروش كالاهای تقلبی با نام های تجاری این شركت، از جمله لوئی ویتون، كریستین دیور و ژیوانشی تلاش كافی نكرده است. گوگل در واكنش به اتهامات جدیدی كه علیه جستجوگر عظیم اینترنتی مطرح شده، گفته است كه به نام های تجاری احترام می گذارد. نتیجه دادگاه استیناف تا ماهها مشخص نخواهد شد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات