تبلیغات

تبلیغات

صبحانه‌خورها بهتر یاد می‌گیرند

مجموعه : تغذیه مناسب
نخوردن صبحانه ضریب هوشی و قدرت یادگیری كودكان و دانش‌آموزان را كاهش داده و به خستگی زودهنگام آنان منجر می‌شود.
محققان می‌گویند خوردن صبحانه نقش مهم واساسی درافزایش قدرت یادگیری، خلاقیت و ابتكار كودكان دارد، بنابراین والدین باید نسبت به صرف صبحانه فرزندان، بیش از دیگر وعده‌های غذایی دقت كنند چرا كه افرادی كه صبحانه سالم می‌خورند، در طول روز نیز برنامه غذایی سالم‌تری در مقایسه با دیگران دارند.

گزارش جدیدترین شماره نشریه آمریكایی تغذیه بالینی حاكی است صبحانه، مهم‌ترین وعده‌های غذایی افراد در طول روز به حساب می‌آید و افراد می‌توانند با مصرف موادغذایی سالم در وعده غذایی صبح به حفظ و ارتقای سلامت خود كمك كنند. از سوی دیگر پژوهشگران توصیه می‌كنند كه برای كاهش وزن صبحانه مفصل بخورید.

‌این متخصصان می‌گویند؛ برای اینكه بتوانید وزن‌تان را كاهش دهید و این وضعیت را ادامه دهید باید صبحانه مفصل مملو از كربوهیدرات‌ها و پروتئین داشته باشید اما درعوض در باقی وعده‌های غذایی روزانه از مواد غذایی كم چربی و كم‌كالری استفاده كنید.

این در حالی است كه رئیس اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت می‌گوید: بیش از 47 درصد كودكان بین 6 تا 18 سال در كشورمان صبحانه نمی‌خورند و علت آن را كمبود وقت كافی عنوان می‌كنند كه این مسئله در مدارس راهنمایی پسرانه بیشتر دیده می‌شود.

 

تبلیغات