تبلیغات

تبلیغات

اعطای امریه سربازی به فعالین فرهنگی در دانشگاهها

مجموعه : مجله خبری
اعطای امریه سربازی به فعالین فرهنگی در دانشگاهها

 
جام جم آنلاین: محسن اسلامی مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از درخواست این وزارتخانه به ستاد کل نیروهای مسلح برای اعطای امریه سربازی به فعالین فرهنگی دانشگاهها خبر داد و گفت: این درخواست ارائه شده که امیدواریم با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح مواجه شویم.

به گزارش مهر ، مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این خبر گفت: معاونت فرهنگی وزارت علوم از تشکلهای فرهنگی دانشگاهها به صورت کلی حمایت می کند اما تسهیلاتی مانند کاهش اجاره بهای خوابگاه که به اعضای شوراهای صنفی تعلق می گیرد برای تشکلهای فرهنگی در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: فعالین فرهنگی در حوزه های ارائه خدمات باید تقدیر شوند. ضمن اینکه باید در برخی موارد از آنها حمایت مادی به عمل آید.

مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در این راستا از سازمان سنجش آموزش کشور خواستار ارائه امتیاز ورود فعالین فرهنگی دانشگاهها به مقاطع کارشناسی ارشد شده ایم.

اسلامی اضافه کرد: همچنین از ستاد کل نیروهای مسلح نیز خواسته ایم برای فعالین فرهنگی دانشگاهها سهمیه امریه در نظر بگیرند. فعالیت فرهنگی دانشگاهها شامل نشریات و زیر مجموعه های آن، تشکلها و کانونهای فرهنگی و انجمنهای علمی می شود.

 
 

تبلیغات