تبلیغات

تبلیغات

رقص و پایکوبی در مراسم حمایت از کروبی

مجموعه : مجله خبری

ه گزارش سایت خبری قدس ، تهران همایشی که تحت عنوان "حمایت اقوام ایرانی از مهدی کروبی" در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم دانشگاه آزاد برگزار شده بود به محلی برای رقص و پایکوبی شرکت کنندگان و دانشجویان تبدیل شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که عصر روز سه شنبه برگزار شد علاوه بر دانشجویان نمایندگانی از اقوام مختلف کرد، لر، عرب و آذری زبانان حضور داشتند.

در طول این مراسم نوازندگان موسیقی اقوام لر بختیاری، کرد و آذری زبانان را برای شرکت کنندگان نواختند که این اقدام با رقص و پایکوبی آنان روبرو شد.

اگرچه برخی از شرکت کنندگان با در دست داشتن کاغذ نوشته هایی با این مضمون «نجات اسلامیت با رقص!؟» به این اقدام جوانان اعتراض کردند اما برخی شرکت کنندگان به آنان حمله ور شده و با پاره کردن دست نوشته ها سعی کردند که این دسته از دانشجویان را به خارج از سالن راهنمایی کنند.

شرکت کنندگان در این مراسم برچسب هایی با عنوان «تغییر برای ایران» روی بازو و لباس های خود نصب کرده بودند. در ورودی سالن همایش روبان هایی به رنگ سفید و زرد توزیع می شد تا شرکت کنندگان روی مچ های خود ببندند.

در ابتدای این مراسم هنگامی که موسیقی لر بختیاری نواخته می شد مجری برنامه از شرکت کنندگانی که به رقص لری آشنایی داشتند خواست که وارد سالن شوند و گروه نوازندگان را همراهی کنند.

در طول این برنامه شعار "آزادی اندیشه بی کروبی نمی شه" و شعار "با هم برای تغییر تنها برای ایران" سر داده می شد و شرکت کنندگان عکس های کروبی و کرباسچی به همراه بادکنک های سفید و نیز گل های گلایل سفید در دست داشتند.

مجری برنامه در ابتدا به گویش های مختلف لری، آذری و کردی و نیز زبان عربی به جمعیت حاضر خوش آمد گفت.
هنگامی که کرباسچی در سالن همایش حاضر شد دانشجویان شعار کرباسچی قهرمان، امیرکبیر ایران و «کروبی، کرباسچی حمایتت می کنیم» و «کروبی، کرباسچی نه یک تدارکاتچی» سر دادند.

جمعی از دانشجویان نیز شعار دادند: "آزادی اندیشه با شال سبز نمی شه".

حجت الاسلام عباسی فر که کروبی اعلام کرده است در صورت پیروزی وی را معاون پارلمانی خود خواهد کرد در سخنانی از قومیت های مختلف ساکن در تهران انتقاد کرد و گفت: حدود 2 میلیون نفر از سرزمین زاگرس در تهران ساکن هستند اما در ایام تبلیغات در حمایت از کروبی سکوت کردند.

وی خطاب به آنان گفت: باید تبلیغات خود را نشان دهید و عکس های کروبی را به ماشین های خود بچسبانید و نگذارید که کروبی روی زمین بماند.

در ابتدای این مراسم، شاهنامه خوانی برگزار شد.

نماینده آذری زبانان در ابتدای سخنان خود اشعاری از شهریار را قرائت کرد.

پس از آنکه این مراسم خاتمه یافت دانشجویان حامی کروبی در مقابل این دانشگاه تجمع کردند و در حمایت از وی شعار "کوروش، کریم خان، کروبی" سر دادند و مسیر دانشگاه تا میدان صنعت را با سر دادن شعار طی کردند.


در مقابل خیابان این دانشگاه حامیان میرحسین موسوی اقدام به توزیع اقلام تبلیغاتی او می کردند که همزمان با خروج دانشجویان حامی کروبی از دانشگاه کسانی که در حمایت از موسوی اقلام تبلیغاتی توزیع می کردند در حمایت از نامزد مورد نظر خود به سر دادن شعار مشغول شدند که حامیان کروبی نیز با سر دادن شعارهایی در حمایت از وی به آنان پاسخ گفتند.

 

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات