تبلیغات

تبلیغات

چین یاهو و مایکروسافت را فیلتر کرد

مجموعه : علمی
چین یاهو و مایکروسافت را فیلتر کرد

 
ایرنا: شرکت های یاهو و مایکروسافت روز سه شنبه تایید کردند که چین برخی از خدمات اینترنتی این دو شرکت را در آستانه سالگرد قتل عام میدان تیانانمن فیلتر کرده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی پی سی مگزین، کاربران اینترنتی در چین اکنون نمی توانند به خدماتBing وLive search و هات میل مایکروسافت و همچنین خدمات اشتراک عکس Flickr یاهو دسترسی داشته باشند.
همچنین برخی گزارش ها حاکی از آن است که دسترسی به وب سایت تویتر نیز در این کشور مسدود شده است.

یک سخنگوی یاهو اعلام کرد: " می دانیم که دولت چین دسترسی به برخی سایت های بین المللی را فیلتر کرده است، هرچند دولت این کشور در این مورد اظهار نظری نداشته است. معتقدیم محدودیت بدون پایه و اساس قانونی با حق آزادی بیان در تناقض است. "

یک مدیر اجرایی مایکروسافت نیز گفت: خدمات شرکت متبوعش در چین مسدود شده است.
کوین کاتز مدیر روابط عمومی مایکروسافت طی بیانیه ای اعلام کرد خدمات Bing.com, Live.com and Hotmail.com مایکروسافت به روی کابران چینی مسدود شده است.

ببه گزارش "دان وی" وب سایتی که رسانه ها، تبلیغات و زندگی شهری را در چین دنبال می کند، این مسدود سازی از طریق فیلتر کلمات کلیدی URL انجام شده است.

در روز چهارم ژوئن سال 1989 و پس از چند هفته تجمع دانشجویان و کارگران، تانک های ارتش چین وارد میدان تیانانمن در مرکز شهر پکن، پایتخت چین شده و تجمع کنندگان را هدف قرار دادند که تعداد زیادی کشته به دنبال داشت

 

تبلیغات