تبلیغات

تبلیغات

رییس فیفا: 80 میلیون پوند برای رونالدو منصفانه است

مجموعه : اخبار ورزشی

به گزارش سایت گل، باشگاه رئال مادرید اسپانیا در ازای جذب این ستاره پرتغالی 80 میلیون پوند به منچستریونایتد پرداخت کرده است.
اما شخصیت‌های برجسته دنیای فوتبال از جمله "میشل پلاتینی" رییس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در این باره گفته است، این قرارداد زمانی که فوتبال در بحرانی‌ترین شرایط اقتصادی قرار دارد، شگفت آور است. این قبیل قراردادها، چالشی جدی با اصل بازی جوانمردانه و مفهوم توازن مالی در رقابت‌های فوتبال است.
"سپ بلاتر" با استقبال از این انتقال و بیان اینکه چنین اتفاقی نشان از محبوبیت فوتبال دارد، گفت: 80 میلیون چه مفهومی دارد وقتی 10 سال پیش یک بازیکن دیگر به همین نام (رونالدو برزیلی) در ازای 50 میلیون دلار از یک باشگاه به یک باشگاه دیگر رفت؟ این نشان می‌دهد که تقاضا برای جذب ستارگان همچنان وجود دارد.
وی افزود: ما در بازار بسیار حساسی هستیم. در دوران بحران اقتصادی اما فوتبال به عنوان یک محصول فوق‌العاده باقی مانده است. نه فقط برای خرید و فروش بلکه محصولی که به مردم آنچه می‌خواهند یعنی هیجان را می‌دهد.
بلاتر در ادامه این مبلغ را با چیزی که به افرادی برای جمع آوری آثار ارزشمندی که مردم هرگز نمی‌بینند، داده می‌شود، مقایسه کرد.
رییس فیفا گفت: 10 سال پیش یک نقاشی از پیکاسو در لندن در ازای بیش از 100 میلیون فروخته شد و بعد چه اتفاقی برای آن افتاد؟ آنها این نقاشی را جایی پنهان کردند تا هیچکس نتواند آن را بدزدد. هیچکس نمی‌تواند آن را ببیند. اما یک بازیکن فوتبال را می‌تواند یک یا دو بار در هفته دید. او یک ستاره است. شاید بگویید مبلغ قرارداد خیلی زیاد است اما باید دید فوتبال چقدر در جامعه شما ارزش دارد و ارزش آن را با چیزهای دیگر مقایسه کرد.

تبلیغات