تبلیغات

تبلیغات

بهترین اتومبیل در ایران از نظر مردم انتخاب شد !

بهترین اتومبیل در ایران از نظر مردم انتخاب شد !
  
به گزارش تکناز به نقل از ایسنا ، براساس آخرین تحقیقات انجام شده، در بین خودروهای كمتر از ۱۰ میلیون تومان، ام وی ام ۱۱۰ با كسب ۶۵۸ امتیاز از مجموع هزار امتیاز در نظر گرفته شده، بیش‌ترین میزان رضایتمندی مشتریان را به خود اختصاص داده است.

در این گروه خودروهای روآ با ۶۲۰ امتیاز و سایپا۱۱۱ با ۶۱۳ امتیاز از مجموع هزار امتیاز مربوط به رضایت مشتریان در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

سایپا ۱۳۱ با ۶۰۷ امتیاز، سایپا۱۴۱ با ۶۰۵ امتیاز، سایپا۱۳۱ با ۶۰۲ امتیاز و سایپا صبا با ۵۹۷ امتیاز در رده‌های بعدی این جدول قرار گرفته‌اند.

 

* بین ۱۰ تا۲۰ میلیون تومان؛ پژو۲۰۶ اس.دی و تندر۹۰

طی مصاحبه‌هایی كه با حدود ۳۳ هزار و ۵۰۰ نفر از خریداران خودروها صورت گرفته است، در نیمه نخست امسال مشتریان از میان خودروهایی با قیمت بین ۱۰ تا۲۰ میلیون تومان، بیشترین میزان رضایت را از ۲۰۶ اس دی داشته‌اند و به آن ۷۳۴ امتیاز داده‌اند.

پس از این خودرو، تندر۹۰ پارس خودرو با ۷۳۳ امتیاز، ‌پژو۲۰۷ با ۷۲۵ امتیاز‌، تندر۹۰ ایران خودرو با ۷۱۹ امتیاز و پژو ۲۰۶ با ۷۱۴ امتیاز در رده‌های دوم تا پنجم قرار دارند.

ام وی ام ۵۳۰ با ۶۹۱، ریو با ۶۸۸، سورن با ۶۸۶، سمندEF۷ با ۶۷۲ و سمندLX با ۶۶۰ امتیاز رتبه‌های پنجم تا دهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

چری ویانا با ۶۵۶ امتیاز،‌ سمند SE با ۶۴۸ امتیاز، پژو پارس با ۶۴۱ امتیاز، پژو۴۰۵ با ۶۳۷ امتیاز و ‌تیبا با ۶۳۰ امتیاز در دیگر رده‌های این جدول قرار دارند.

خودروهای لوبو و لیفان ۵۲۰ نیز از دیگر محصولات زیر۲۰ میلیونی هستند كه در این نظرسنجی اظهارنظری درباره آن‌ها به ثبت نرسیده است.

 
 

بهترین اتومبیل در ایران

 

* بین ۲۰ تا۳۰ میلیون تومان؛ مگان

اما در میان خودروهایی كه قیمتی بین ۲۰ تا۳۰ میلیون تومان دارند، مشتریان بیشترین میزان رضایت را از مگان ۱۶۰۰ داشته‌اند و به آن ۷۵۶ امتیاز داده‌اند.

پس از مگان‌، ام وی امX۳۳با ۷۳۶ امتیاز و هیوندا ورنا با ۷۱۹ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

 
 

* بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان،؛ ام جی روور

هم‌چنین در میان خودروهای ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی، ام جی روور ۵۵۰ با ۷۸۹ امتیاز درصدر قرار دارد و پس از آن مگان ۲۰۰۰ با ۷۷۱ امتیاز و هیوندا آی۲۰ با ۷۵۹ امتیاز در جایگاه دوم و سوم رضایت مشتریان قرار دارند.

مزدا ۲ و هیوندا آوانته نیز با ۷۴۴ و ۷۳۶ امتیاز در رده‌های بعدی این جدول قرار دارند.

 

* بین ۴۰ تا ۵۰‌ میلیون تومان؛ كیا نیوسراتو

اما در بین خودروهای ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومانی، این روزها كیا نیو سراتو با ۸۰۹ امتیاز بیشترین میزان رضایت مشتری را به خود اختصاص داده و پس از آن كیا سراتو كوپه با ۷۹۸ امتیاز و نیو مزدا۳ با ۷۹۲ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

هیوندا آی۳۰با ۷۸۹ امتیاز‌، نیسان ماكسیما با ۷۶۲ امتیاز و گرند ویتارا با ۷۵۴ امتیاز در رده‌های بعدی این جدول قرار گرفته‌اند.

 

* بالای ۵۰ میلیون تومان؛ ‌پورشه

در نهایت در میان خودروهای گران قیمتی كه بیش از ۵۰ میلیون تومان قیمت دارند، پورشه كاین با ۸۸۱ امتیاز‌، هیوندا جنیسیس با ۸۴۳ و ‌هیوندا سوناتا با ۸۳۰ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

 

جنیسیس كوپه (۸۲۱)، كیا موهاوی(۸۱۸) كیا سورنتو(۸۱۶) نیسان تیانا(۸۱۴)، تویوتا اریون (۸۰۹)، هیوندا سانتافه (۸۰۵)، هیوندا آی ایکس ۵۵ و كیا اسپورتیج مشتركا با ۷۹۹ و هیوندا آی ایکس ۳۵ با ۷۹۶ امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند. البته در این رده سانگ یانگ ركستون‌، سانگ یانگ كایدون و سانگ یانگ اكتیون نیز قرار دارند كه میزان رضایتمندی مشتریان نسبت به آنها مشخص نشده است.
 


بهترین ماشین های لوکس


* خودرو ارزان‌تر‌ با رضایت بیشتر

در مجموع اگر میزان رضایتمندی مشتریان از تمام خودروهای مورد نظرسنجی قرار گرفته را بررسی كنیم، در می‌یابیم كه پورشه كاین با ۸۸۱ امتیاز بالاترین میزان رضایتمندی را به خود اختصاص داده است كه البته با توجه به قیمت بالای ۵۰ میلیون تومانی آن تا حدی این مساله قابل توجیه است، چرا كه به غیر از خودروهای بالای ۵۰ میلیونی هیچ یك از خودروهای گروه‌های دیگر به امتیاز ۸۰۰ دست نیافته‌اند و بدین ترتیب اكثر خودروهایی كه قیمتی بالای ۵۰ میلیون تومان دارند، در رده‌های اول تا نهم جدول رضایتمندی قرار گرفته‌اند.

البته كیا نیوسراتو كه در رده‌ قیمتی بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون قرار می‌گیرد هم با كسب ۸۰۹ امتیاز از برخی از ماشین‌های بالای ۵۰ میلیونی، بالاتر قرار گرفته و به طور مشترك با تویوتا اریون هم امتیاز شده و در رده هشتم جدول قرار دارد.

 

ام جی روور ۵۵۰ نیز با اینكه قیمتی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان دارد، با كسب ۷۸۹ امتیاز از نظر رضایتمندی، امتیاز بیشتری نسبت به خودروهای گران‌تری همچون نیسان ماكسیما (۷۶۲) و گرند ویتارا (۷۵۴) به خود اختصاص داده و میزان رضایت از آن با هیوندا آی۳۰ برابری می‌كند.
 

مگان۲۰۰۰ نیز با اینكه بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان قیمت دارد، با ۷۷۱ امتیاز از ماكسیما و گرند ویتارا كه بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون قیمت دارند جلوتر است.
 

هم‌چنین مگان۱۶۰۰ با قیمتی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون از مزدا ۲ و هیوندا آوانته كه حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون قیمت دارند، از رضایتمندی بیشتری برخوردار است.

 

ام وی ام X۳۳ (تیگو) نیز با قیمت نزدیک به ۳۰ میلیون تومان از نظر رضایتمندی با هیوندا آوانته كه بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون قیمت دارد، برابری می‌كند.

 

هم‌چنین ام وی ام ۱۱۰ كه قیمتی كمتر از ۱۰ میلیون تومان دارد، از نظر میزان رضایتمندی مشتریان از چری ویانا‌، سمندSE، پژو پارس و پژو ۴۰۵ كه قیمتی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان دارند، بالاتر است.

 

در این نظرسنجی ۴۸ خودروی سواری از ۱۲ شركت عرضه كننده خودرو مورد بررسی قرار گرفته‌اند و پنج موضوع «بدنه»، «مجموعه نیرو محركه و سوخت رسانی»، «مجموعه تعلیق و انتقال قدرت»، «ایمنی» و «تهویه مطبوع و وسایل برقی» جزو شاخص‌های اصلی نظرسنجی بوده‌اند.

البته گویا در این نظرسنجی خودروهای شركت كرمان خودرو، خودروسازان بم و رامك خودرو به علت عدم ارائه آمار فروش خودرو در شش ماهه اول امسال مورد ارزیابی قرار نگرفته اند.

 
 
 
a