تبلیغات

تبلیغات

پلی که بر اثر تف تخریب خواهد شد! +عکس

مجموعه : دانش و فناوری
پلی که بر اثر تف تخریب خواهد شد! +عکس

اگر به یاد داشته باشید قرار شده بود بخش جدیدی در سایت برای مباحث ناب و جالب عمران و معماری باز کنیم که با اینکه دو نفر برای همکاری اعلام آمادگی کردند ولی یکهو کمرنگ شدند اما به هر حال اگر کمکی هم نباشد خودم سعی می کنم با همین اندک وقتم این بخش را زنده نگه دارم.

پلی که بر اثر تف تخریب خواهد شد! +عکس

شاید باورش سخت باشد که می شود با تف یک پل عظیم فلزی را نابود کرد اما خوب می شود! پل Howrah واقع در کلکته هند که در سال ۱۹۴۳ توسط بریتانیا ساخته شده و شاید مشهورترین سازه این شهر هم باشد بر اثر بزاق انسان در حال تخریب است. این سازه عظیم که نزدیک به ۷۰ سال است سرپاست حالا بر اثر تف مردم، با مشکل شدید خوردگی روبه روست، ورق های پایه این پل که ضخامتی معادل ۶ میلی متر داشته اند بر اثر خاصیت اسید بزاق انسان حالا فقط ۳ میلی متر ضخامت دارند.

این پل که روزانه بیش از ۱۰۰,۰۰۰ وسیله نقلیه و بیش از ۱۵۰,۰۰۰ نفر را منتقل می کند اخیرا به بزرگترین چالش مهندسان هندی تبدیل شده و همه سعی کی کنند به هر نحوی شده آن را از خطر نابودی حفظ کنند.

نکته اخلاقی: راستی تا یادم نرفته بگویم ملت عظیم هند نه به خاطر سال ها استعماری که توسط اینگلیسی ها شده اند، نه به خاطر سال ها کارشکنی ها که در حقشان شده و نه به خاطر هزاران مورد دیگر، این پل را مورد عنایت قرار می دهند بلکه دلیل این رفتار آن ها هیچ ربطی به کشور سازنده نداشته و ندارد.
 
منبع : fullnet

تبلیغات