تبلیغات

تبلیغات

جزئیاتی از افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی

مجموعه : مجله خبری
جزئیاتی از افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی
 
به گزارش فارس،شب گذشته مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی یا به عبارتی کانون بانک‌های خصوصی و شورای هماهنگی مدیران بانک‌های دولتی با برگزاری جلسه‌ای در خصوص نرخ‌های سود سپرده‌ها به توافق رسیدند.

بر همین اساس بانکداران دولتی و خصوصی تصمیم گرفتند نرخ سود سپرده کوتاه‌مدت ویژه (روزشمار) را ۷ درصد و نرخ سپرده کوتاه‌مدت ۳ ماهه را ۱۰ درصد تعیین کنند.

طبق تصمیم کانون بانک‌های خصوصی شورای هماهنگی مدیران بانک‌های دولتی نرخ سود سپرده‌ مدت‌دار ۶ ماهه از این پس ۱۲ درصد و همچنین نرخ سود مدت‌دار ۹ ماهه ۱۵ درصد تعیین شده است.

سپرده‌گذاران سیستم بانکی می‌توانند با سپرده‌گذاری یک ساله ۱۷ درصد و سپرده‌گذاری ۵ ساله ۲۰ درصد سود از بانک‌های دولتی و خصوصی دریافت کنند.

براساس تصمیم شب گذشته بانکی‌ها، بانک‌های دولتی و خصوصی مجازند نرخ سود سپرده‌های بین یک تا ۵ ساله را از ۱۷ تا ۲۰ درصد تعیین کنند.

تعیین نرخ سود در این فاصله یک تا ۵ سال در اختیار بانک‌های دولتی و خصوصی گذاشته شده است؛ این نرخ‌ها از امروز در سیستم بانکی اجرایی خواهد شد.

آنطور که در این خصوص کسب اطلاع شده بانک مرکزی نظر مساعدی درباره نرخ‌های مصوب در جلسه مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی داشته است.

 
 

تبلیغات