تبلیغات

تبلیغات

اولین کافی نت زنانه در افغانستان (+عکس)

مجموعه : مجله خبری
اولین کافی نت زنانه در افغانستان (+عکس)
به گزارش تکناز به نقل از عصر ایران ، هدف از این اقدام، دادن فرصت به زنان برای برقراری ارتباط با جهان خارج به دور از آزار و اذیت زبانی و جسمی و نگاه های نامناسب مردان اعلام شده است.

با راه اندازی این کافی نت در روز جهانی زن، گروه های زیادی از زنان و دختران به این مکان واقع در یکی از خیابان های آرام کابل، مراجعه کرده اند.

رویترز می نویسد: با وجود گذشت 10 سال از سقوط حکومت طالبان در افغانستان،زنان این کشور همچنان با چالش های متعددی روبه رو هستند.

"علیمه مرادی" 25 ساله دانشجوی افغانی عضو انجمن" زنان جوان برای تغییر" درباره هدف از راه اندازی این کافی نت گفت: می خواستیم زنان را از احساس ترس، رها و محل امنی را برای استفاده اینترنت توسط زنان فراهم کنیم."

انجمن" زنان جوان برای تغییر" این کافی نت زنانه را راه اندازی کرده است.

اولین کافی نت زنانه در افغانستان (+عکس)

دیوارهای این کافی نت کوچک با رنگ های روشن و تصاویری از پرندگان و آرم سایت شبکه اجتماعی فیس بوک و یاهو پوشیده شده است.

 همچنین عکسی از "سحر گل" دختر 15 ساله افغان که به دلیل خودداری از تن دادن به روسپیگری از سوی خانواده همسرش به شدت شکنجه شد هم در کافی نت قرار دارد.

"محمد جواد علی زاده" 29 ساله که بر راه اندازی کافی نت زنانه، نظارت داشت هم می گوید: دختران و زنان بسیاری مانند "سحر گل" در افغانستان هستند که روزانه تحت شکنجه قرار می گیرند.

اولین کافی نت زنانه در افغانستان (+عکس)
"زینب بایمان"مدیر طرح راه اندازی کافی نت زنانه در عین ابراز  خرسندی از این اقدام گفت: جداسازی زنان و مردان باعث ستم بیشتر به زنان می شود. باید همه باهم برای مقابله با آزار و اذیت زنان، اقدام کنیم. اگر جداگانه حرکت کنیم معضلات فعلی همچنان ادامه خواهد داشت.

مسؤولان راه اندازی این کافی نت زنانه گفته اند یک موسسه خیریه انگلیسی 15 دستگاه کامپیوتر لپ تاپ به این کافی نت اهدا کرده است.

 
 

تبلیغات