تبلیغات

تبلیغات

قاضی دروغین دستگیر شد ! + عکس

مجموعه : مجله خبری
قاضی دروغین دستگیر شد ! + عکس

 

قاضی قلابی دادگاه كه به مردان و زنان وعده‌های دروغین می‌داد، كسی نبود جز یك كلاهبردار حرفه‌ای كه به شكار می‌رفت. تماس‌های تلفنی و گفتار فریبنده این مرد كافی بود تا طعمه‌هایش پول‌های میلیونی به وی بدهند.

قاضی دروغین دستگیر شد ! + عکس

به گزارش تک ناز به نقل از ایران، مدیر یكی از شركت‌های بیمه با مراجعه به یك دادسرا، هنگامی كه سراغ یكی از قاضی‌ها را گرفت و متوجه شد چنین مردی در آنجا كار نمی‌كند، فهمید كه كلاه بزرگی سرش رفته است. این مدیر با مراجعه به بازپرسی ناحیه 4 سیدخندان از یك مرد كه خود را یكی از قضات مجتمع قضایی دادگستری در تهران معرفی كرده و از وی چند میلیون كلاهبرداری كرده، شكایت كرد.

این مدیر كه از اعتماد بی‌مورد خود به این مرد كلاهبردار پشیمان بود، به بازپرس پرونده گفت: ماه گذشته در دفتر كارم نشسته بودم كه تلفن زنگ خورد و مردی آن سوی خط، خود را یكی از قضات دادگستری تهران معرفی كرد و از من خواست مشكل بیمه‌ای یكی از اقوامش را سریع انجام بدهم. من نیز به دلیل احترام به وی، كار دوستش را انجام دادم. چند مدت تلفنی با یكدیگر در ارتباط بودیم تا این كه 15 روز پیش برای من مشكلی به وجود آمد و من با این مرد تماس گرفتم و خواستم مرا راهنمایی كند. وی به بهانه‌های مختلف چند میلیون از من گرفت ولی كاری انجام نداد. حتی هفته گذشته در یكی از مجتمع‌های قضایی با من قرار گذاشت ولی سر قرار نیامد و عنوان كرد كه برای یك مأموریت كاری به خارج از تهران رفته است و با من تماس می‌گیرد. من كه به وی شك كرده بودم، برای روشن شدن این كه وی قاضی است یا نه، به محل كارش رفتم ولی آنجا هیچ كس وی را نمی‌شناخت و گفتند كه به احتمال زیاد سرم كلاه رفته است.

با ادعاهای مدیر ساده‌لوح، پرونده برای رسیدگی در اختیار تیمی از پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و كارآگاهان برای یافتن ردی از قاضی قلابی، دست به تجسس‌های میدانی زدند. در نخستین اقدام، كارآگاهان شماره حساب‌هایی كه مدیر بیمه به آنها پول واریز كرده بود را تحت ردیابی قرار دادند و متوجه شدند صاحب حساب مردی به نام «سیروس» است ولی شماره سریال شناسنامه‌هایی كه با آنها افتتاح حساب شده است، با یكدیگر متفاوت هستند. براین اساس، كارآگاهان احتمال دادند كه با یك كلاهبردار حرفه‌ای روبه‌رو هستند كه با شناسنامه‌های جعلی اقدام به افتتاح حساب می‌كند و بدین ترتیب از طعمه‌هایش اخاذی می‌كند.

براین اساس، شماره تلفن مرد شیاد مورد تجسس قرار گرفت و شواهد نشان می‌داد وی با دختری جوان به نام «سولماز» در ارتباط است. سولماز كه نمی‌دانست با چه مرد مكاری روبه‌رو است، به پلیس گفت: پس از این كه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم، مدتی را بیكار بودم تا این كه با دكتر «احمد» آشنا شدم. وی با گرفتن 3 میلیون تومان، قول داد مرا در یكی از مراكز بهداشتی- درمانی استخدام كند. حتی وی ادعا می‌كرد كه پول برای پیشبرد كار من صرف می‌شود.

در ادامه كارآگاهان از طریق زن جوان با مرد كلاهبردار در یكی از خیابان‌های سیدخندان قرار گذاشتند و وقتی كه وی پا در كمینگاه پلیس گذاشت، توسط آنان دستگیر شد و در بازرسی از وی، 5 خط موبایل نیز كشف شد. مرد شیاد كه «سیروس» و 48 ساله است، در بازجویی‌ها ادعای بیگناهی كرد ولی هنگامی كه با طعمه‌هایش روبه‌رو شد، به كلاهبرداری‌هایش اعتراف كرد.

سیروس در بازجویی‌ها گفت: من با معرفی خودم به عنوان قاضی دادگستری یا پزشك، طعمه‌هایم را شناسایی می‌كردم و به بهانه انجام كارهایشان، از آنان كلاهبرداری می‌كردم. سرهنگ كارآگاه رضا مؤذن، فرمانده پایگاه چهارم در این باره به شوك روزنامه ایران گفت: این شیاد سابقه‌دار برای رسیدن به نقشه‌های از قبل برنامه‌ریزی شده‌اش، چندین خط تلفن به اسامی جعلی تهیه كرده بود و بیشتر سعی می‌كرد از طریق تلفن طعمه‌‌هایش را فریب بدهد.

سرهنگ مؤذن در پایان افزود: با توجه به شایع بودن این گونه كلاهبرداری‌ها در سطح شهرهای بزرگ همانند تهران، ‌از كسانی كه بدین شیوه و شگرد مورد كلاهبرداری قرار گرفته‌اند، دعوت می‌شود برای شناسایی و طرح شكایت به پایگاه چهارم پلیس آگاهی مراجعه كنند.

 

تبلیغات