تبلیغات

تبلیغات

قفل نرم‌افزاری iPhone 3GS شکسته شد

نخستین برنامه برای شکستن قفل نرم‌افزاری گوشی هوشمند iPhone 3GS روی اینترنت منتشر شد. این برنامه که با نام purplera1n شناخته می‌شود، تنها امکان نصب ابزارهای تولید شده در شرکت‌های توسعه دهنده نرم‌افزاری که توسط اپل تایید نشده‌اند را برای کاربر فراهم می‌کند و قادر به باز کردن قفل iPhone 3GS برای کار کردن روی شبکه‌های مخابراتی مختلف نیست.

به گفته کارشناسان، نصب این برنامه روی iPhone 3GS باعث خواهد شد تا این گوشی از گارانتی شرکت اپل خارج شود و اپل به پشتیبانی خود از آن خاتمه دهد.

"جرج هاتز"(George Hotz) یکی از هکرهای کهنه‌کار محصولات اپل ابزاری را به صورت عمومی برای صاحبان رایانه‌های مبتنی بر ویندوز عرضه کرده است که امکان هک شدن نرم‌افزاری iPhone 3GS و مدل‌های پیشین آن که به سیستم‌عامل iPhone OS 3.0‌ مجهز شده‌اند را فراهم می‌کند. این ابزار قابلیت شکستن قفل شبکه مخابراتی گوشی را ندارد و امکان پشتیبانی گوشی از سیم‌کارت‌های مختلف را فراهم نمی‌کند.

برنامه purplera1n به صورت رایگان روی اینترنت عرضه شده است و می‌تواند محدودیت‌های نرم‌افزاری تعیین شده توسط شرکت‌های اپل و AT&T برای آخرین مدل گوشی آیفون را از بین ببرد.

تبلیغات