تبلیغات

تبلیغات

سرطان سینه؟… با گردو برو به جنگش

مجموعه : بهداشت زنان

گروه سلامت: تحقیقات ثابت كرده است كه فقط 2 مشت گردو در روز كافی است تا امكان بروز سرطان سینه را كاهش دهد و اگر مبتلا به سرطان سینه هستید، خوردن این گیاه، رشد تومور را متوقف یا محدودتر می‌كند.

به گزارش سلامت‌نیوز، فتواسترول موجود در گردو، رسپتورهای استروژن را محدود و بلوكه می‌سازد و بنابر این انتظار می‌رود كه رشد تومور سینه را متوقف كند. زیرا استروژن رشد بعضی از تومورهای سینه را تشدید می‌كند.

آیا گردو به مقدار زیاد مصرف شود یا نه؟ محققان معتقدند كه گردو به عنوان بخش سالمی از رژیم غذایی روزانه نه تنها مانع از بروز سرطان سینه می‌شود بلكه برای پیشگیری از دیابت و بیماری‌های قلبی نیز مفید است.
البته باید گفت تاثیر و یافته‌ای كه اكنون حاصل شده است با تكیه بر آزمایش‌های انجام شده روی حیوانات به دست آمده است و بی‌تردید باید اذعان كرد كه تحقیقات بیشتری لازم است تا ثابت كند همین تاثیر در رابطه با انسان نیز صادق است. به عنوان مثال طی مطالعه انجام شده روی حیوانات اعلام شده بود كه بتاكاروتن باعث از بین رفتن سرطان ریه می‌شود، اما زمانی كه مطالعه اساسی روی انسان انجام گرفت ثابت شد كه دادن این ماده به مصرف‌كنندگان سیگار باعث بدتر شدن سرطان ریه در آنها می‌شود.گردو می‌تواند رشد تومور سینه را تا 9 سال به تعویق اندازد.طی همین مطالعه اعلام شد كه سرعت رشد سرطان سینه با مصرف گردو 50 درصد كاهش می‌یابد. یعنی رشد و توسعه تومور در موش‌های آزمایشگاهی حداقل 3 هفته به تاخیر می‌افتد كه این زمان برای انسان 9 سال رقم زده شده است.

تبلیغات