تبلیغات

تبلیغات

چگونگی تبدیل عكس به متن

چگونگی تبدیل عكس به متن

فهرست‌های اطلاعاتی گوناگونی در برنامه‌های رایانه‌ای وجود دارد كه بعضی از آنها براحتی توسط كاربران قابل انتخاب و كپی كردن است. البته برخی دیگر مانند فهرست برنامه‌های نصب شده در سیستم‌عامل نیز غیرقابل كپی كردن است و نمی‌توانید آنها را به‌صورت یك فایل متنی استخراج و ذخیره كنید.

آیا دوست دارید این نوع فهرست‌ها را نیز در فایل‌های متنی ذخیره كنید؟و برای خود نگه دارید؟ با استفاده از روش زیر می‌توانید فهرست برنامه‌های نصب شده روی سیستم‌عامل را از كنترل پنل ویندوز استخراج سپس آن را در قالب یك فایل متنی ذخیره كنید.

توجه: با استفاده از این روش می‌توانید متون موجود روی تصاویر را به متن‌های تایپ شده تبدیل كنید و در موارد مشابه نیز از این قابلیت كمك بگیرید.

1ـ از منوی شروع ویندوز، گزینه Control Panel را انتخاب كنید.

2ـ از میان ابزارهای موجود در كنترل پانل روی Programs and Features كلیك كرده و منتظر بمانید تا فهرست برنامه‌های نصب شده روی سیستم‌عامل نمایش داده شود.

3ـ پس از كلیك روی گوی ویندوز، در كادر جستجو عبارت snipping tool را وارد كنید. با به‌نمایش درآمدن نتیجه جستجو، كلید اینتر را فشار دهید تا نرم‌افزار snipping tool اجرا شود.

4ـ با كلیك روی گزینه New در نرم‌افزار فوق نوع عكس گرفتن از صفحه را روی حالت Rectangular Snip قرار دهید سپس از پنجره شامل فهرست نرم‌افزارهای نصب شده روی سیستم‌عامل یك عكس تهیه كنید. (از هر نرم‌افزار مشابه دیگری برای تهیه عكس از صفحه‌نمایش می‌توانید كمك بگیرید)

توجه: دقت داشته باشید كه كادر مربوط به تهیه عكس از صفحه‌نمایش، فقط متن ها دربردارنده نام نرم‌افزارها را شامل شود و آیكون‌ها و دیگر موارد موجود در پنجره مورد نظر در كادر عكس نباشد.

5ـ پس از تهیه عكس از فهرست موردنظر، نرم‌افزار Microsoft OneNote را اجرا كرده و با استفاده از گزینه Paste عكس گرفته شده از صفحه‌نمایش را به آن اضافه كنید.

6ـ در نهایت روی عكس اضافه شده به نرم‌افزار كلیك راست كنید و گزینه Copy Text from Picture را برگزینید.

7ـ در این مرحله نرم‌افزار OneNote به‌طور خودكار متون موجود روی تصویر موردنظر را از روی آن استخراج كرده و می‌توانید با باز كردن یك پرونده جدید از نوع Text و كلیك روی گزینه Paste، این متون را به‌صورت كاملا متنی در نوت‌پد ویندوز وارد كنید.

تبلیغات