تبلیغات

تبلیغات

خرید میزکامپیوتر برای خانه

خرید میزکامپیوتر برای خانه

فضا– یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید میزان فضایی است که برای میز کامپیوتر جدید خود در نظر گرفته اید. به تناسب فضا، می توانید از میان مدل های کوچک الی بزرگی که در بازار موجود هستند انتخاب عاقلانه ای داشته باشید.

راحتی – اگر بیشتر وقت خود را با کامپیوتر می گذرانید، باید میزی را انتخاب کنید که پشت آن راحت باشید و پاهای خود را بتوانید در داخل آن جا بدهید. مطمئن شوید که در حین نشستن پاها برخوردی با سیم ها نداشته باشند، چرا که  در صورت بروز چنین برخوردی، یا سیستم از کار می افتد و بسیاری از اطلاعات شما از بین برود، و یا اینکه ممکن است به کاربر شک الکتریکی وارد شود.

جریان هوا – هوای محیط هر چه خنک تر باشد، کامپیوتر راحتتر کار می کندو این جریان هوا باعث میشود که سیستم هنگ نکند و به راحتی کار خود را انجام دهد و مشکلی نیز پیش نیاید.

پهنا – فراموش نکنید که ممکن است در حین کار با کامپیوتر مجبور به یادداشت برداری هم بشوید. اگر روی میز شما به اندازه کافی فضا وجود نداشته باشد، نه تنها جای موس، کیبورد، و مانیتور کافی نیست، بلکه امکان قرار دادن کاغذهای یادداشت بر روی میز از شما گرفته می شود. باید توجه داشت که انتخاب میز عریض مزایای دیگری را نیز با خود به همراه دارد. در صورت لزوم می توانید پرینتر، ظرف غذا، جا خودکاری، عکس های خانوادگی، و یا هر وسیله دیگری که می خواهید در دسترس باشد را روی آن قرار دهید.

صفحه کشویی کیبورد – برخی از میزهای کامپیوتر دارای محفظه ای کشویی برای قرار دادن کیبورد هستند. مزیت این طبقات کشویی این است که جای بیشتری به شما می دهند و از نظر ارگونومی برای کسانیکه دچار مشکلات مفصلی هستند مناسب تر می باشند. از جمله معایب آنها هم می توان به این نکته اشاره کرد که خیلی شکننده هستند و به راحتی حرکت نمی کنند.

بزرگ و کوچک – برخی از انواع میزهای کامپیوتر هستند که دارای کشوهای متعددی می باشند. میز هر چقدر بزرگتر شده و امکانات بیشتری به آن افزوده شود، قیمتش هم افزایش پیدا می کند. به هر حال باید بر اساس شیوه زندگی خود تصمیم بگیرید که کدام گزینه برای شما مناسب تر است.

شکل – میزهایی که برای قرار دادن در سه کنج دیوارها طراحی شده اند، هم از نظر زیبایی بهتر هستند و هم کار کردن با آنها ساده تر است. میزهای L شکل هم برای چپ دست ها و افرادی که دائماً باید بچرخند مناسب تر می باشند و به این ترتیب فضایی 180 درجه برای کار کردن در اختیار کاربر قرار می دهند.

انتخاب مانیتور – اگر قصد خرید مانیتور بزرگی را داشته باشید، بالطبع فضایی که باید به مانیتور اختصاص دهید نیز افزایش پیدا می کند و باید میز بزرگتری را تهیه کنید. کمی آینده نگر باشید و پیش از خرید به قرار دادن اسکنر و دستگاه فاکس بر روی میز خود فکر کنید.

صندلی مناسب – زمانیکه انتخاب میز تمام شد، باید به انتخاب صندلی مناسب بپردازید. صندلی را طوری انتخاب کنید که به راحتی روی آن بنشینید. زمان تایپ کردن کمر باید کاملاً صاف باشد و پاها روی زمین قرار بگیرند. اگر فکر می کنید موقع تایپ کردن دچار مچ درد یا کمر درد می شوید، این امکان وجود دارد که اندازه میز و صندلی شما با یکدیگر همخوانی نداشته باشند. ساده از این مسئله نگذرید، به مرور زمان این دردها مزمن شده و ممکن است اختلالات فیزیکی جبران ناپذیری را به شما تحمیل کنددر خرید همه چیز دقت کنید

تبلیغات