تبلیغات

تبلیغات

فناوری هایتان را تابستانی کنید

مجموعه : دانش و فناوری
فناوری هایتان را تابستانی کنید
برخی از جوانان نیز تابستان را فرصتی برای انجام کارهای خود در هوای آزاد می بینند. در هر کدام از این شرایط ممکن است مشکلاتی برای وسایل اکترونیکی همراه ما رخ دهد. این روزها تلفن همراه وسیله الکرونیکی همگانی است که در دست همه دیده می شود اما آیا با روش های محافظت از این دستگاه در فصل تابستان آشنا هستید؟

** مهمترین نکته ای که با شنیدن نام تابستان به ذهن خطور می کند گرما و دمای آزار دهنده هوا است. همانطور که ما خیلی از گرما خوشمان نمی آید دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن همراه یا لپ تاپ نیز با گرما رابطه خوبی ندارند. هر تلفن همراه یک حد دمایی دارد که اگر از آن عبور کند به سرعت قدرتش کاهش یافته و صفحه نمایشش از کار خواهد افتاد. همیشه حد دمایی در دفترچه راهنما نوشته می شود و باید آن را درذهن داشته باشید.

** گرم شدن تلفن همراه نکته ایست که باید از آن پیشگیری شود اما نوع سرد کردن آن بحثی جداگانه است. عده ای بعد از گرم شدن تلفن همراه آن را درون یخچال میگذارند اما این کار باعث می شود تا دما به سرعت کاهش یافته و دستگاه دچار تحول دمایی گسترده شود. تحول دمایی برای هر وسیله ای مخرب است و در دستگاه های الکترونیکی باعث از بین رفتن قطعات داخلی می شود.  بهترین راه کاهش دما استفاده از یک بادبزن یا پنکه کوچک است که به مرور دما را کاهش می دهد. برای خنک کردن لپ تاپ ها نیز همیشه از  کول‌پد استفاده کنید تا دمای ثابتی به همه جای آن برسد.

** جنب و جوش یکی از عناطر جدانشدنی فصل تابستان است از این رو ممکن است برای ورزش به باشگاه بروید یا در خیابان مشغول بازی شوید. در هر صورت تلفن همراه همیشه در  جیب شما قرار دارد و این احتمال هست که ناگهان از جیب خارج شده و روی زمین بیافتد. استفاده از یک قاب محافظ در تابستان برای هر تلفن همراهی لازم است. این قاب ها اکثر حوادث ناگهانی را به خوبی دفع می کنند. استفاده از برچسب های خش گیر نیز میتواند گزینه ای خوب برای محافظت از صفحه نمایش باشد.

** استخر یا دریا از جمله پرطرفدارترین محل های تابستانی هستند چرا که همه به نوعی می خواهند از گرمای تابستان فرار کرده و به آب پناه آورند. خیس شدن تلفن همراه در این مکان ها یکی از مشکلاتی است که در کمین شما قرار دارد  زیرا  به راحتی تلفن همراه را از بین می برد. برای آنکه بتوانید سریعا این مشکل را حل کنید همیشه یک کیسه فریز برنج به همراه داشته باشید. با خیس شدن گوشی تنها کافی است کمی آنرا خشک کرده و در برنج قرار دهید تا رطوبت توسط برنج گرفته شده و تلفن شما در امان می ماند.

 

تبلیغات