تبلیغات

تبلیغات

اولین تلفن همراه جهان که با ادرار شارژ می‌شود

مجموعه : علمی
اولین تلفن همراه جهان که با ادرار شارژ می‌شود

ساخت اولین تلفن همراه جهان که با ادرار شارژ می‌شود
دانشمندان انگلیسی از اولین تلفن همراه دنیا که با انرژی آن با ادرار تأمین می شود، رونمایی کردند.

به گزارش مهر، دکتر آیونیس ایروپولوس متخصص به خدمت گرفتن انرژی از منابع غیر معمول با استفاده از پیلهای سوختی میکروبی در دانشگاه وست انگلند در بریستول اولین تلفن همراهی را که با انرژی آن از ادرار تأمین می شود عرضه کرده است.
وی گفت: هیچ کس تاکنون انرژی ادرار را به خدمت نگرفته است، این یک کشف هیجان انگیز است که از ضایعات به عنوان منبع انرژی و تولید برق استفاه می شود.

ایروپولوس گفت: با به خدمت گرفتن این نوع انرژی ادرار از فرآیندهای مختلفی عبور و در نهایت یک تلفن همراه سامسونگ را شارژ می کند. زیبایی این منبع انرژی این است که ما در آن به ماهیت متغیر و نامنظم باد یا خورشید تکیه نداریم و در حقیقت از ضایعات برای تولید انرژی استفاده می کنیم.

این محقق یادآور شد که از این انرژی درحال حاضر می توان برای ارسال و دریافت پیامک، استفاده از اینترنت روی تلفن و یک تماس تلفن کوتاه استفاده کرد. اگرچه انجام یک تماس تلفنی بلند نیازمند شارژ بیشتری است. تماسهای تلفنی قسمت اعظم انرژی باطری را می گیرد، اما می توان باطری را برای دوره طولانی تری شارژ کرد.

این طرح آزمایش و مشخص شده که کار می کند، اما تصحیح این سیستم برای شارژ کامل یک باطری قدم بعدی است که باید در این راه برداشته شود.
پیلهای سوختی میکروبی مبدلهای انرژی هستند که ماده ارگانیک را با استفاده از متابولیسم میکروارگانیسمهای زنده به طور مستقیم به برق تبدیل می کند. انرژی برق محصول فرعی چرخه زندگی طبیعی میکروبها است، هرچقدر آنها چیزهایی چون ادرار مصرف کنند انرژی بیشتری برای زمان طولانی تری تولید می کند.

این تحقیق از سوی شورای تحقیقات علوم فیزیکی و مهندسی، بنیاد گیتس و برد استراتژی فناوری مورد حمایت قرار گرفته و نتایج آن در مجله شیمی فیزیکی و فیزیک شیمیایی منتشر شده است./مهر

تبلیغات