تبلیغات

تبلیغات

مردی که یک شبه زبان سوئدی را فرا گرفت !

مجموعه : مجله خبری
مردی که یک شبه زبان سوئدی را فرا گرفت !
فرا گرفتن زبان های مختلف نیاز به ماه ها وقت و هزینه دارد و کسی نمیتواند یک شبه یک زبان را به طور کامل یاد بگیرد اما این قضیه در مورد " مایکل بوت رایت " صدق نمی کند.

“مایکل بوت رایت” یک مرد آمریکایی است که چندی پیش به علت یک مشکل نادر ناگهان به کما رفت ولی هنگامی که از کما خارج شد تبدیل به یک مرد سوئدی گشته بود که هیچ چیز در مورد گذشته اش به خاطر نمی اورد.

مردی که یک شبه زبان سوئدی را فرا گرفت !

پزشکان پس از معاینه این مرد متوجه شدند که دچار مشکل TGA که شوک مغزی نادر و بسیار خاصیست گشته است. این شوک معمولا باعث به کما رفتن افراد و به وجود آمدن فراموشی در خاطرات جدید می شود اما در مورد مایکل این موضوع کمی پیچیده تر است و باعث شد تا زبانش به طور کلی عوض شود.

این مرد ۶۱ ساله این روزها تنها به زبان سوئدی مسلط است و یک کلمه هم انگلیسی متوجه نمیشود همچنین او تمامی خاطراتش را از دست داده است. پزشکان احتمال می دهد قبل از وقوع شوک این مرد در حال تماشای یک برنامه با زبان سوئدی بوده است.

او این روزها در شرایط خاصی قرار گرفته و روزانه پزشکان زیادی آزمایشاتی روی او انجام میدهند و خانواده این مرد نیز در تلاشند تا شاید بتوانند حافظه از دست رفته او را بازگردانند. شوک TGA مشکلی بسیار نادر است که تنها برای افراد ۵۶ تا ۷۵ سال رخ می دهد و تا به حال این اولین بار است که منجر به تغییر زبان یک فرد شده است.

منبع : آلامتو


بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات