تبلیغات

تبلیغات

استفاده از توپ هوشمند برای اولین بار در انگلیس (+عکس)

مجموعه : اخبار ورزشی
استفاده از توپ هوشمند برای اولین بار در انگلیس (+عکس)
به زودی قرار است از سیستم توپ هوشمند در مسابقات این فصل لیگ برتر انگلیس استفاده شود . در این سیستم زمانی که توپ از خط عرضی دروازه عبور کند سیگنالی به ساعت مچی داور داده می‌شود و به او اعلام می‌کند که توپ از خط دروازه عبور کرده. به این ترتیب دیگر مسئله توپ‌های گل نشده در فوتبال رفع خواهد شد. قرار است این سیستم در بازی جام اتحادیه انگلیس بین منچستریونایتد و ویگان برای اولین بار در جزیره مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از توپ هوشمند برای اولین بار در انگلیس (+عکس)
آلکس هورن دبیرکل FA که روز گذشته این سیستم را در ورزشگاه امارات رونمایی کرد درباره آن می‌گوید سیستم خطای دروازه بزرگ‌ترین تغییر 150 سال اخیر در فوتبال است و خیلی خوشحال هستیم که این تغییر در صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه فوتبال انگلیس (FA) رخ داده است. هدف مسابقه فوتبال این است که توپ درون دروازه قرار گیرد و این سیستم به داوران کمک می‌کند که تصمیم درستی را در زمین مسابقه بگیرند.
 
ریچارد اسکودامور دبیر اجرایی لیگ برتر انگلیس نیز درباره استفاده از این سیستم برای اولین بار در لیگ برتر انگلیس گفت: این پیشرفت خیره کننده در دنیای فوتبال است. هنوز هم اشتباه‌های زیادی درباره گل شدن و یا نشدن در فوتبال وجود داشته که قطعا با این سیستم حل خواهد شد.
منبع : ایسنا

تبلیغات