تبلیغات

تبلیغات

سوالاتی که زوجهای جوان می توانند از یکدیگر کنند.

سوالاتی که زوجهای جوان می توانند از یکدیگر کنند.
 

 

آیا تا به حال شاهد مسابقه زوجهای جوان بوده اید؟

مسابقه ای كه در آن راجع به همسرانشان سؤالاتی می پرسندو چنانچه جواب بدهند، جایزه می گیرند؟
واقعاً از اینكه بعضی ها نمی توانند بگویندشریك زندگی شان به چه ورزشی علاقه مند است و یا حتی رنگ چشم همسرشان را به یاد نمی آورند، نخندیده اید؟

تا به حال متوجه شده اید كه خیلی چیزها راجع به آنها كه دوستشان دارید هستو شما نمی دانید؟ چقدر دوست دارید، شریك زندگی تان از گذشته شما اطلاع داشته باشد؟

سؤالات ساده و پیش پا افتاده، گاهی عمیق ترین زوایای شخصیت فرد را بیان می كنند. حتی با طرح با چنین سؤالاتی می توانید از درونی ترین احساسات طرف مقابل با خبر شوید. اما مسئله اینجاست كه غالباً، از همدیگر سؤال نمی كنیم.

اگر تا كنون چنین فرصتی نداشته ای، هنوز وقت باقی است. حالا فرصت خوبی است، كتابی كه در دستهای شماست، راهی است برای نزدیك تر شدن. اما تنها یك شرط دارد. باید زمان و مكان مناسب را بیابید، با هم خلوت كنیدو دور از چشم دیگران و صدای مزاحم و حتی بدون وجود صدای زنگ تلفن به تك تك سؤالات نگاه كنید و سؤلاتی را كه هنوز نپرسیداه اید، بپرسید. زمان را از دست ندهید. كارشناسان مشاوره درمانی و خبرگان اهل فنبا دقت تمام این سؤالات را تنظیم كرده اند.

همه چیز به اختیار شماست. می توانید بی درنگ، پاسخ دهید یا ساعتها بر سر هر سؤال بحث و گفتگو كنید. ما فقط می گوییم هیچ اجباری در كار نیست. لازم نیست سؤالی را كه نمی خواهید بپرسید!
خود را در كمال آرامش و راحتی قرار داده و شروع كنید.

 

هیچكدام از طرفین نباید حتی احساس كنند كه نوبت اعتراف است.

توصیه می كنیم از سؤالات بحث بر انگیز و جنجال آمیز هم صرف نظر نكنید چرا كه ما برای وصل كردن آمدیم نی برای فصل كردن آمدیم. شاید سؤالات ما، شما را به گذشته بر گردانده و باعث شده مشكلاتتان را ریشه یابی كنید و خود را به شریك زندگی تان نزدیك و نزدیكتر به هر حال، آماده ایم.

10 سوال اول :

1- به نظرت من خودم را خوب می شناسم؟
2-چرا از من خوشت می آید؟
3-واقعاً چیزی از من یاد گرفته ای؟
4-فكر می كنی اگر قرار باشه با هم سفر بریم، كجا را انتخاب می كنی؟
5-قشنگ ترین خاطره ای كه از رابطه مون داری، چیه؟
6-وقتی با هم دعوامون می شه، چه حسّی داری؟
7-به نظرت مشاوره چیه؟ واقعاً بهت كمك می كنه؟ یا می تونه به من كمك كنه؟ اصلاً شده تا به حال فكر مشاوره به سرت بزنه؟
8-دوست داری چه لباسی بپوشی؟نظرت راجع به طرز لباس پوشیدنم چیه؟
9-چكار باید بكنم تا زندگی مون بهتر و راحت تر بشه؟ به نظرت چه تغییری باید تو زندگی مون اتّفاق بیفته تا حال بیشتری داشته باشه؟
10-به عقیده تو به عنوان شریك زندگی، چیزی هست كه به خاطرش فداكاری و گذشت كنی؟

و ادامه دارد …..

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات