تبلیغات

تبلیغات

تصویری از پادشاه و ملکه سوئد که جنجالی شد !

مجموعه : مجله خبری
تصویری از پادشاه و ملکه سوئد که جنجالی شد !
منتشر شدن عکسی از پادشاه و ملکه سوئد در حالی که چفیه فلسطینی بر گردن دارند، باعث خشم صهیونیست ها گردید.
مطبوعات سوئد تصویر "کارل گوستاو" پادشاه این کشور و ملکه "سیلویا" در جریان سفر به شهر هرنوساند را منتشر کردند، در حالی که چفیه فلسطینی بر گردن داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: "مسجدالاقصای ما، نه معبد آنان".

 
چفیه فلسطینی سمبل زندگی ساده کشاورزی در روستاهای فلسطین، رنگهای لباس کشاورزان و شورش علیه ظلم است که نمادی از مظلومیت مردم فلسطین می باشد.
 
انتشار تصویر پادشاه و ملکه سوئد در حالی که چفیه فلسطینی بر گردن انداخته بودند، اعتراض صهیونیستها را در پی داشت.
 
فلسطینیان مقیم سوئد در جریان سفر پادشاه به این شهر به منظور تقدیر از موضع استکهلم در قبال مساله فلسطین این چفیه را به پادشاه هدیه دادند که در مطبوعات سوئد جنجال زیادی آفرید. گروه های فشار راستگرای هوادار رژیم صهیونیستی به سرعت در این زمینه موضع گرفتند.
 
"لز آبراهاموویچ" از ائتلاف اروپایی "حمایت از اسراییل" گفت: پادشاه و ملکه نباید این شال را به گردن می انداختند، چون دارای شعاری علیه حق یهودیان در قدس است، همراهان پادشاه نیز می بایست درباره شعار نوشته بر روی این شال تحقیق می کردند.
 
اما پارتل ترنرت مسئول اطلاع رسانی دفتر پادشاه گفت: اعطای هدیه به پادشاه و حتی گل در زمان رسیدن به شهر هرنوساند امری طبیعی است و حتی در جریان بازدید از موسسات تجاری، چنین هدایایی داده می شود که آرم موسسه را داراست و پادشاه آن را به گردن انداخته و لحظاتی بعد آن را کنار می گذارد.
 
وی افزود: علت اقدام فلسطینیان، تقدیر از پادشاه به خاطر اعطای پناهندگی در سوئد و موضع استکهلم نسبت به مساله فلسطین است.
منبع : عصر ایران

تبلیغات