تبلیغات

تبلیغات

گران قیمت ترین خیابان جهان + عکس

گران قیمت ترین خیابان جهان + عکس

بعضی از فروشگاههای طراحی لباس در این خیابان هستند که برای ژاپنی ها و کره ای ها بخاطر جلوگیری از کپی برداری محدودیت فروش گذاشته اند.

خیابان شانزه لیزه یکی ازجاذبه های اصلی پاریس است که به عنوان معروف ترین و گران قیمت ترین خیابان های دنیا به حساب می آید .

به گزارش تکناز این خیابان با جای دادن فروشگاه های لوکس و برندهای همچون آیداس، نبتون، نایک، زار، هوگوباس، و …. یکی از پرطرفدار ترین مکان های خرید نیز شمار می آید.

گران قیمت ترین خیابان جهان + عکس

در وصف زیبائی و مغازه های اطراف خیابان شانزه لیزه حکایتها و ضرب المثلها گفته اند شاید ۱۰۰ یا ۵۰ سال پیش اینها صحت داشته اما به نظر من، گذشته از پیشینه تاریخی‌ آن، امروز تنها نماد اولین خیابان عریض در دنیای مدرن است ولی از نظر زیبائی، گوی را به بسیاری از خیابانهای مهم باخته است.
در غرب خیابان شانزه لیزه، میدان شارل دوگل قرار دارد ، که در وسط آن  طاق نصرت تریومف قرار گرفته که ۱۲ خیابان به آن ختم میشود. دور زدن این میدان با ماشین و پیدا کردن خیابان مورد نظر سرگیجه آور است. در زیر طاق نصرت نام فرماندهان فرانسوی جنگهای گذشته نوشته شده و قبر یک سرباز گمنام جنگ جهانی دوم هم زیر این طاق وجود دارد که هر روز مراسم ویژه ای جهت احترام به آن برگزار میشود.

گران قیمت ترین خیابان جهان + عکس

از سمت طاق نصرت که وارد خیابان شانزه لیزه میشوی، مغازه های عطر فروشی، رستوران، مک دونالد، بوتیک لباس و صوتی تصویری جلب توجه میکنند. در انتهای این خیابان هواپیمائی ایران ایر هم دفتر دارد. شرکتهای خودرو سازی رنو، پژو و تویوتا هم در این خیابان نمایشگاه دائمی دارند.

 

باشگاه خبرنگاران

تبلیغات