تبلیغات

تبلیغات

تیرباران دختر و پسر افغان به اتهام داشتن روابط نامشروع

مجموعه : مجله خبری
تیرباران دختر و پسر افغان به اتهام داشتن روابط نامشروع

 

به گزارش خبرگزاری شیعیان افغانستان به نقل از منابع؛ خدیجه یقین، رییس امور زنان ولایت بغلان گفت: “روز گذشته (یکشنبه) یک دختر و پسر جوان به نام های نعیمه و صفی الله، به اتهام داشتن روابط نامشروع با حکم بزرگان قوم تیرباران شدند.”

وی در ادامه خبرداد که این دختر و پسر که نعیمه و صفی الله نام داشتند، در منطقه موسوم به احمد زی از مربوطات شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان تیر باران شدند.

خدیجه یقین، رییس امور زنان ولایت بغلان می گوید که نعیمه و صفی الله، به قصد ازدواج بایکدیگر ارتباط داشتند که از سوی پلیس محلی دستگیر شدند.

رییس امور زنان ولایت بغلان تاکید کرد که بزرگان قوم بعد از دستگیری این دختر و پسر مانع اقدام پلیس محلی در این زمینه شدند.

به گفته خانم یقین، بزرگان قومی وعده حل و فصل مسالمت آمیز قضیه را به پلیس محلی داده بودند اما به گفته رییس امور زنان بغلان، این بزرگان به وعده شان عمل نکرده و حکم تیرباران این دو جوان را صادر کردند.

گفته شده که این برای نخستین بار است که بزرگان قومی حکم می کنند که یک دختر و پسر در ولایت بغلان تیرباران شوند.

بغلان درشمال افغانستان از ولایت های نسبتا ناامن به شمار می رود که در بیشتر ولسوالی های این ولایت بزرگان قومی نسبت به دولت صلاحیت بیشتر دارند.

در همین حال محمدعمر داوودزی وزیر کشور افغانستان به پلیس بغلان دستور  داده که عاملان “تیرباران” این دختر و پسر را هر چه زودتر بازداشت کنند.

 

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات