تبلیغات

تبلیغات

رمز سلامتی پیرمرد 120 ساله ایرانی !

مجموعه : مجله خبری
رمز سلامتی پیرمرد 120 ساله ایرانی !

 
روستای ورآباد با 790 نفر جمعیت در 10 کیلومتری مرکز شهرستان خمین از توابع استان مرکزی قرار دارد.
 ˈعلی اصغر رحمتیˈ پیرمرد 120 ساله روستای ورآباد شهرستان خمین رمز سلامتی خود را در استفاده از هوای سالم و پاک روستا، خوردن غذاهای طبیعی و انجام فعالیت و کار کشاورزی می داند.
 
به گزارش ایرناˈ رحمتیˈ متولد سال 1272 در روستای ورآباد از توابع شهرستان خمین است و به گفته خودش تاکنون برای درمان بیماری هایش تنها از داروهای گیاهی استفاده کرده است .
 
این پیرمرد خمینی هم اکنون دچار کم شنوایی است ، لذا فرزند ارشد وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پدرش بیشتر عمرش را به کار کشاورزی پرداخته و مدتی است که به علت کهولت سن خانه نشین شده است.
 
این فرد کهن سال، دو پسر، سه دختر،33 نوه و شش نتیجه دارد و به گفته اطرافیانش رمز سلامتی نامبرده ، استفاده از هوای سالم و پاک روستا، خوردن غذاهای طبیعی و انجام فعالیت و کار کشاورزی است.
 
وی گفت: پدرم از وقتی کار کشاورزی را کنار گذاشته آب نخورده و فقط چای می نوشد و
 
همیشه از خداوند می خواهد تا وقتی زنده است در کنار همسر 80 ساله اش زندگی کند.
 
وی افزود: پدرم یکبار به سفر زیارتی مکه رفته و امسال نیز به زیارت مرقد مطهر ابا عبدالله الحسین (ع) شرف یاب شده است.
 
همسر این پیرمرد نیز گفت: تا چند سال قبل پیاده به شهر می رفتیم اما الان برای خرید مایحتاج خانه از وسایل نقلیه استفاده می کنیم.
 
این مرد کهن سال همیشه به خدا توکل می کند و می گوید : بشر در هر ثانیه از عمرش باید به یاد خدا باشد و به او توکل کند.
 
رییس شورای اسلامی روستای ورآباد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: علی اصغر رحمتی از افراد کهن سال روستا است که با استفاده از غذاهای طبیعی توانسته همچنان سالم بماند.
 
ˈعلیرضا رجبیˈ افزود: وی در خانه قدیمی خشت و گلی خود به همان سبک خانه های روستایی با آرامش و بدون درگیری با زندگی ماشینی روزگار می گذراند.
 
 

تبلیغات