تبلیغات

تبلیغات

مصاحبه با مرجانه گلچین بازیگر شاهگوش

مصاحبه با مرجانه گلچین بازیگر شاهگوش
 
همه ی مردم عزیز ما این بازیگر را می شناسند و دوست دارند بیشتر از این هنرمند بدانند زیرا این بازیگر چهره ی محبوب سینمای ایران هستند و اینکه بیشترین محبوبیت ایشان بخاطر بازی خوبشان است در «فرهنگ سلامت» این هفته، با این بازیگر نام‌آشنا گپ زده‌ایم.سلامت: شما از لحاظ فیزیکی بدن آماده‌ای دارید. برای رسیدن به این آمادگی جسمانی چه کارهایی انجام می‌دهید؟

مرجانه گلچین : من همیشه یکی از دلمشغولی‌هایم ورزش کردن است. فکر می‌کنم ورزش برای هنرمندان یک نیاز جدی است و در همه جای دنیا بازیگران به ورزش می‌پردازند. حتی معتقدم که ورزش باید برای هنرمندان اجباری باشد. چند بار در کلاس‌های آمادگی جسمانی ثبت‌نام و مدتی هم در این کلاس‌ها شركت كردم اما هر بار با شروع کارم در سریالی نتوانستم در ادامه کلاس‌ها حضور پیدا کنم.

سلامت: اهل پیاده‌روی و انجام ورزش‌های سبک هم هستید؟مرجانه گلچین :بله، هر روز پیاده‌روی انجام می‌دهم اما پیاده‌روی به تنهایی نمی‌تواند باعث آماده شدن جسم بازیگر به‌خصوص بازیگران مرد شود. فرض كنید قرار باشد یک بازیگر مرد نقش افسر پلیس زبر و زرنگ یا نقشی حماسی در یک کار تاریخی بازی کند، اگر بدن آماده‌ای نداشته باشد، قطعا نمی‌تواند در کارش موفق باشد. خیلی از بازیگران مرد سینما و تلویزیون ایران متاسفانه در این زمینه ضعف دارند.سلامت: شما خودتان چرا کمتر در کارهای تاریخی بازی می‌کنید؟مرجانه گلچین :این دیگر از کم‌لطفی دوستان کارگردان کارهای تاریخی بوده است.سلامت: شاید به این دلیل که در نقش‌های طنز و کمدی بازی می‌کنید، کمتر این پیشنهادها به شما می‌شود.

مرجانه گلچین :شاید. البته من نقش‌های جدی و حماسی به‌خصوص در تئاتر زیاد بازی کرده‌ام و علاقه زیادی دارم در این نوع نقش‌ها هم بازی کنم.سلامت: از سینما و تئاتر که بگذریم، می‌خواهم بدانم اصلا اهل رژیم گرفتن و پرهیزهای طبی هم هستید یا نه؟مرجانه گلچین :راستش نه، متاسفانه زیاد در بند رژیم غذایی نیستم و مدتی است به همین دلیل دچار افزایش کلسترول خون شده‌ام.سلامت: برای کنترل کلسترول خونتان به پزشک هم مراجعه کرده‌اید؟

مرجانه گلچین :بله، دکتر گفته باید 3 ماه متوالی دارو بخورم و در ادامه باید آزمایش کلسترول خون بدهم اما به نظرم در کنار دارودرمانی، راه کنترل کلسترول خون ورزش به‌صورت جدی است. البته این بیماری من حالت ژنتیکی دارد و مادرم هم به کلسترول خون مبتلا بوده. مدتی است نگران عواقب این کلسترول و عارضه‌های قلبی آن هستم. اصلا یکی از نقاط ضعف من، علاقه زیادم به شیرینی است و به همه دوستان توصیه می‌کنم کمتر شیرینی بخورند.سلامت: بیشتر چه نوع غذاهایی مصرف می‌کنید؟

مرجانه گلچین :من به سبزی‌ها علاقه خاصی دارم و هر روز آب سبزی‌ها یا آنها را به صورت پخته و آبپز می‌خورم. به شما هم پیشنهاد می‌کنم ترکیب آب کرفس، سیب و هویج را امتحان کنید.سلامت: چقدر اهل رستوران رفتن هستید؟مرجانه گلچین :خوشبختانه زیاد اهل خوردن فست‌فود نیستم که بخواهم به رستوران بروم. این غذاهای پرحجم بیشتر از اینکه مقوی باشند، چاق‌کننده و مضرند و برای بدن ضرر دارند. ای کاش دوباره به غذاهای سنتی خودمان که مادرانمان در فصل‌های مختلف می‌پختند، برگردیم. اصلا نمی‌توان پیش‌بینی کرد رستوران‌های فست‌فودی چند بار از روغن برای سرخ کردن موادغذایی استفاده می‌كنند.

سلامت: اهل آشپزی کردن هم هستید؟مرجانه گلچین :بله، دستپخت خوبی هم دارم. اصلا شمالی‌ها به دستپخت خوب شهره هستند و از مادرم که کدبانوی ماهری بودند و پختن انواع غذاها را به من آموختند، تشکر می‌کنم. باقلا قاتوق و قورمه‌سبزی‌هایی که می‌پزم، طرفداران زیادی در بین دوست و فامیل دارد.سلامت: چقدر اهل حضور در فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه هستید؟مرجانه گلچین :من زیاد به جلب‌ توجه علاقه‌ای ندارم و احساس می‌کنم حضور در این فعالیت‌های اجتماعی نوعی جلب‌توجه است و ظاهرا مد هم شده است. البته حضور چهره‌های ورزشی و بازیگر در جذب مخاطب بی‌تاثیر نیست ولی من ترجیح می‌دهم کارهای خیرخواهانه را در خلوت و به دور از نمایش و تبلیغ انجام بدهم.

سلامت: به داشتن شغل دوم هم اعتقاد دارید؟مرجانه گلچین :10 سالی بود بنا به دلایلی از کار بازیگری دوربودم و شاید به همین دلیل اندوخته‌ای برای شروع کار دوم در اختیار ندارم. البته من رشته تحصیلی‌ام موسیقی است و فکر می‌کنم در حوزه نواختن ساز و آواز هم بتوانم فعالیت کنم.سلامت: اگر بخواهید فقط یک توصیه به مخاطبان «سلامت» داشته باشید، آن توصیه چه خواهد بود؟مرجانه گلچین :ورزش، کلید سلامت است.سلامت: اجازه بدهید یکی دو سوال هم درباره سریال «شاهگوش» که اخیرا در آن به ایفای نقش پرداخته‌اید، بپرسم. مهم‌ترین مضمون این سریال که برایتان جذابیت داشت، چه بود؟

مرجانه گلچین :مضمون اجتماعی سریال برایم جذابیت داشت و این اتفاق‌هایی که در سریال رخ می‌دهد می‌تواند در هر جامعه‌ای رخ بدهد.سلامت: به نظرتان حرف اصلی «شاهگوش» چیست؟مرجانه گلچین :حرف اصلی شاهگوش این است که قضاوت بی‌مورد درباره آدم‌ها انجام ندهیم و برای مردم نسخه نپیچیم و دستورالعمل صادر نکنیم.سلامت: درباره نقش «گلاب» که در این سریال بازی کرده‌اید، چه نظری دارید؟

مرجانه گلچین :«گلاب»، زن خودساخته‌ای است که سواد آنچنانی ندارد ولی با مدیریت امور خانه را سر و سامان می‌دهد. ما زنان نمونه‌ای از جنس «گلاب» کم نداریم و در میان مادر، مادربزرگ و خاله و عمه‌هایمان از این نوع زن‌ها زیاد دیده‌ایم، زنانی که کارهای زیادی را بدون ادا و منیت انجام می‌دادند. این نوع زن‌ها در خانواده‌ای مدیریت و فرماندهی می‌کردند که تعداد زیادی آدم در آن وجود داشت و مثل حالا خانواده‌هایشان جمع‌وجور نبودند.

 
منبع: پرشین وی
 
 

تبلیغات