تبلیغات

تبلیغات

هستی کوچولو به ایران بازگشت !+ عکس

مجموعه : مجله خبری
هستی کوچولو به ایران بازگشت !+ عکس
 
به گزارش تکناز به نقل از فارس، اوایل مرداد سال جاری بود  که خبر غرق شدن کشتی  در سواحل اندونزی منتشر شد. در این کشتی مادر 32 ساله ‌ای به همراه کودکش بود  که با خوش شانسی از این حادثه جان سالم به در برده بودند.
 
و اکنون با تلاش وزارت امورخارجه و سازمان بهزیستی کشور «هستی» دختر ۹ ساله پس از ۷ ماه سرگردانی در کشور اندونزی به ایران بازگشت.

در ادامه مادر این کودک که مدتها از بیماری دیابت رنج می‌برد بر اثر هیجانات و استرس‌های این سفر وحشتناک در یکی از بیمارستان‌های اندونزی بستری و پس از سه روز بر اثر افزایش قند خون فوت کرد.

فرزند این مادر که" هستی" نام داشت پس از مرگ مادر و به دلیل عدم پیگیری خانواده‌اش(پدر و مادر بزرگ) روزهای تلخی را سپری کرد و  به امید دیدار دوباره مادربزرگ و آغوش پرمهر او چند ماه را در کشور اندونزی گذراند.

 

هستی کوچولو به ایران بازگشت !+ عکس
 

 پس از رایزنی‌های فراوان وزارت امور خارجه کشورمان با مسئولان کشور اندونزی  و همچنین اقدامات سازمان بهزیستی کشور برای سرپرستی "هستی" 9 ساله، وی  پس از 7 ماه بامداد روز پنج‌شنبه به تهران برگشت و پس از ورود" هستی"، این دختر 9 ساله پس از اقدامات قانونی در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار گرفت.
 
در همین رابطه نماینده وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت: پس از اطلاع وزارت امور خارجه از مرگ مادر "هستی"، مسئولین این وزارت خانه  اقدامات قانونی را برای برگرداندن این کودک انجام دادند.

وی تصریح کرد: سفارت ایران در اندونزی اقدامات قانونی را برای برگرداندن هستی انجام داد که در این رابطه چند وقت به دلیل عدم همکاری پدر "هستی" برگرداندن این کودک با کمی وقفه صورت پذیرفت.

نماینده وزارت امور خارجه ادامه داد: پس از اینکه مطلع شدیم پدر هستی به هیچ عنوان حاضر به قبول کردن فرزند خود نیست و در همین زمینه سازمان بهزیستی کشور اقدامات قانونی را برای سرپرستی "هستی" انجام داد.

رستمی یکی از مددکاران سازمان بهزیستی کشور در خصوص وضعیت هستی و خانواده‌اش گفت: خانواده وی در آبادان زندگی می‌کند ولی متأسفانه پدر وی به دلایلی شرایط پذیرش" هستی "را ندارد.

وی گفت: بر اساس قانون در حال حاضر سازمان بهزیستی سرپرستی این کودک 9 ساله را به عهده خواهد داشت.

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات