تبلیغات

تبلیغات

دوربین مداربسته مشت سارق حرفه‌ای را باز کرد

مجموعه : مجله خبری
دوربین مداربسته مشت سارق حرفه‌ای را باز کرد
سارق حرفه‌ای كه با كمین در اطراف بوستان‌های شهری اقدام به تخریب صندوق عقب خودرو و سرقت اموال مردم می‌كرد، دستگیر شد.

به گزارش پلیس آگاهی ، روز 3 اردیبهشت امسال مردی با مراجعه به كلانتری 148 انقلاب طی شكوائیه‌ای اعلام كرد: خودروی سواری خود را در خیابان فاطمی پارك كردم و پس از لحظه‌ای كوتاه متوجه شدم سوئیچ را در داخل خودرو جا گذاشته‌ام بسرعت برگشتم، اما خودروام سرقت شده بود.

با ارجاع پرونده به شعبه هشتم بازپرسی دادسرای جنایی تهران به دستور بازرس قندی‌زاده رسیدگی تخصصی به موضوع به كارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ محول شد.

با توجه به این كه خودرو در زاویه دید دوربین مداربسته یكی از مراكز تجاری متوقف شده بود، با استخراج تصاویر لازم از فیلم‌های موجود، بررسی‌های اولیه پلیسی در این باره آغاز شد. 10 روز پس از سرقت، ماموران گشت انتظامی شهرستان شهریار با توجه به دستور توقیف خودروی پژوی سرقت شده و ثبت در سیستم، خودرو را در مارلیك شناسایی و توقیف و راكب آن به نام بهروز (30 ساله)‌ را دستگیر و متهم را برای تحقیقات بعدی در اختیار كارآگاهان پایگاه سوم قرار دادند.

متهم كه دارای سوابق متعدد سرقت لوازم داخل خودرو در پلیس آگاهی تهران بزرگ بوده، در مراحل مختلف تحقیقات تاكید داشت غیر از این خودرو، سرقت دیگری ندارد و علت سرقت خودروی پژو را وسوسه شدن به علت وجود سوئیچ در داخل خودرو عنوان كرد.

اما با به دست آمدن تصاویری از چند نقطه سرقت لوازم داخل خودرو توسط وی كه این تصاویر از طریق دوربین‌های مداربسته طلافروشی‌ها، بانك‌ها، مراكز تجاری و … در اختیار كارآگاهان قرار گرفته بود، با این مدارك مستند هیچ راهی برای انكار این سرقت‌ها برایش نماند. بهروز اعتراف كرد در یك سال اخیر سرقت‌های بسیاری از صندوق عقب خودروهای پارك شده كنار خیابان مرتكب شده است.

از آنجا كه اكثر سرقت‌های بهروز در محدوده سر كلانتری سوم بوده و مالباختگان زیادی پس از سرقت از خودروی خود به پایگاه آگاهی مراجعه كرده بودند، در اغلب موارد به علت تخریب نشدن قفل در صندوق عقب، حتی در پاره‌ای موارد مالباختگان چند روز بعد متوجه سرقت از داخل خودرویشان می‌شدند.

این متهم سرقت‌های خود را در فرصت كمی انجام می‌داد كه در موارد تجهیز خودرو به سیستم ضدسرقت، تا قبل از سر رسیدن مالك و یا مظنون شدن اطرافیان، سرقت را انجام داده و از محل دور می‌شد.

بهروز اعلام كرد: ابتدا در جلوی مراكز خرید، بیمارستان‌ها، دفاتر اسناد رسمی و ادارات دولتی كمین كرده و به محض این كه فردی خودرواش را در كنار خیابان پارك می‌كرد و وارد این محل‌ها می‌شد، سرقتم را انجام داده و بسرعت محل را ترك می‌كردم. یكی دیگر از شیوه‌های سرقتم این بود كه صبح زود به حوالی بوستان لاله و دیگر بوستان‌ها كه ورزش صبحگاهی در آنجا برگزار می‌شود، می‌رفتم و منتظر می‌ماندم تا راننده از خودرو پیاده شود و برای ورزش به داخل بوستان برود.

در این گونه موارد خانم‌ها طلا و جواهرات همراهشان را معمولا داخل صندوق عقب خودرو می‌گذارند. البته مردم فكر می‌كنند صندوق عقب جایی مطمئن برای مخفی كردن و در امان ماندن اشیای قیمتی‌اشان است در حالی كه برای سارقان قفل صندوق عقب از در ماشین راحت‌تر باز می‌شود.

افسر این پرونده در اثبات حرفه‌ای بودن متهم و پایین بودن درصد خطای وی برای شناسایی طعمه‌ها گفت: یك روز كه همراه بهروز برای شناسایی محل‌های سرقت به یكی از خیابان‌ها رفته بودیم، او مردی را كه خودرواش را در مقابل یك دفترخانه پارك كرده بود، به من نشان داد و گفت، مطمئنم این مرد مبلغ زیادی را برای در امان ماندن از سرقت در صندوق عقب خودرو گذاشته است.

بهروز برای اثبات گفته‌اش از من خواست تا مرد مورد نظر را صدا كنم. من كه كنجكاوی‌ام تحریك شده بود، مرد راننده را صدا كردم. مرد میانسال در مقابل اظهاراتش ابتدا با تعجب واكنش نشان داد اما وقتی مطمئن شد من كارآگاه پلیس آگاهی هستم، همكاری كرد و معلوم شد بهروز درست حدس زده و آن مرد چند میلیون تومان را در كیف دستی، در صندوق عقب خودرواش گذاشته است.

سرهنگ یگانه، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این كه داخل خودرو و صندوق عقب به هیچ عنوان محلی امن برای نگهداری یا مخفی كردن كیف، وجوه نقد و اشیای قیمتی نیست، گفت: متهم علاوه بر سرقت لوازم داخل خودرو، به سرقت تعداد زیادی باتری خودرو اعتراف كرده است كه در این پرونده اغلب مالباختگان شناسایی شده‌اند. همچنین ارزش ریالی تقریبی سرقت‌های متهم بیش از 600 میلیون تومان است كه در این ارتباط تعداد 8 نفر از همدستان و مالخران دستگیر شده‌اند.

 

 

 

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

 

دوربین مداربسته مشت سارق حرفه‌ای را باز کرد

 

 

تبلیغات