تبلیغات

تبلیغات

زندگیتان را دوست بدارید ! ( مسافران نوروزی حتما ببینند )

زندگیتان را دوست بدارید ! ( مسافران نوروزی حتما ببینند )

 

عید نوروز در راه است و خیلی از شما بینندگان سایت تکناز ممکن است قصد مسافرت با خودروی خود را در عید نوروز داشته باشید.

ما خوشحال میشویم وقتی شما به سلامت از سفر برگردید.

اشتباهاتی در رانندگی :

اگر فکر میکنید خودروی گران قیمت شما در برابر تمامی تصادفات شما را سالم نگه خواهد داشت در اشتباه بزرگی هستید.

اگر فکر میکنید فقط رانندگی شما مهم است در اشتباه بزرگی هستید زیرا ممکن است رانندگان اطراف شما حرفه نباشند .

اگر به خودروی خود خیلی مطمئن هستید در اشتباه بزرگی هستید .

اگر فکر میکنید شما هیچ وقت پشت فرمان خوابتان نخواهد رفت در اشتباه بزرگی هستید .

اگر فکر میکنید با سرعت رفتن زود تر خواهید رسید باز هم در اشتباه هستید!

با رعایت قانون مسافرت خود را شیرین کنید.

عید نوروز که می رسد، در کنار تمام شادی ها و شادکامی ها ، "فصل خون" نیز در جاده ها رقم می خورد. طبق آمار بیش از 6 درصد کل تصادفات رانندگی در سال ، فقط در ایام نوروز رخ می دهد.

خیلی از کسانی که در تصادفات نوروزی جان خود را از دست داده اند و اینک در آستانه نوروز 93 در گورستان آرمیده و به قول پروین اعتصامی "سائل فاتحه و یاسین" اند ، وقتی خبرهای مربوط به تصادفات را می خواندند یا تصاویرش را می دیدند، هرگز گمان نمی کردند که روزی خودشان در سانحه رانندگی وحشتناکی کشته شوند و تبدیل به یکی از اعداد در آمارهای تصادفات شوند.

دیدن عکس های حوادث رانندگی که رنج و مرگ مردمان را به تصویر می کشد ، به ویژه در ایام منتهی به جشن نوروز ، هرگز خوشایند نیست. اما اگر تلنگری باشد بر فرد فرد ما که بیشتر احتیاط کنیم و باعث شود که دچار سانحه نشویم ، کشته نشویم و نکشیم ، حتماً مفید است.

مواظب باشید امسال در جاده ها کشته نشوید و کسی را نکشید. اگر ماشین تان از نظر ایمنی ضعیف است ، بیشتر دقت کنید تا قربانی نشوید. اگر بدنه خودروی تان قدرتمندی دارد ، باز هم بیشتر مراقب باشید تا خدای ناکرده کسی را نکشید.مواظب خودتان و دیگران باشید.

یادتان باشد که وقتی سرعت خودرویی به بیش از 80 کیلومتر در ساعت رسید، هر تصادفی می تواند خطرناک باشد. به آهن و لاستیک اطمینان نکنید.
خودروهای جدید به لحاظ خوش ساخت بودنشان ، صدا و لرزش کمتری را به درون اتاق منتقل می کنند و همین ، باعث می شود راننده و سرنشینان خودرو ، سرعت برق آسای خودرو را احساس نکنند مگر در لحظه ای که خدای ناکرده ، تصادفی رخ بدهد. فریب سکوت و آرامش درون خودرو را نخورید. کافی است کنار جاده بایستید و ببینید خودروها با چه سرعت وحشتناکی از کنارتان می گذرند.

دوست داریم بعد از عید نیز با سلامتی کامل در کنار هم باشیم بی آن که عزیزی از بین ما رفته باشد.

 

 

 

تبلیغات