تبلیغات

تبلیغات

تولید شیشه انعطاف پذیر مستحکم تر از فولاد ! + عکس

مجموعه : دانش و فناوری
تولید شیشه انعطاف پذیر مستحکم تر از فولاد ! + عکس
 
با استفاده از روش های استاندارد چهار هزار سال طول می کشد تا تمامی ترکیبات احتمالی پردازش شود. روش جدید پژوهشگران دانشگاه ییل می تواند این زمان را به چهار سال کاهش دهد.
 
 
دانشمندان دانشگاه ییل، شیوه سریع تری را برای شناسایی و مشخص کردن آلیاژهای پیچیده موسوم به شیشه های فلزی حجیم (BMG ) یافته اند. شیشه های فلزی حجیم یک نوع همکاره از شیشه انعطاف پذیر مستحکم تر از فولاد است. با استفاده از روش های سنتی، یک روز کامل طول می کشد تا فقط یک آلیاژ فلزی مناسب برای ساخت BMG شناسایی شود.

این روش جدید بررسی کنند سه هزار آلیاژ را در روز و به طور همزمان تعیین خواص ویژه مانند دمای ذوب و انعطاف پذیری را امکان پذیر می کند. "جان شرورر” استاد مهندسی مکانیک و علوم مواد دانشگاه ییل می گوید به جای ماهیگیری با قلاب، قصد داریم از تور بزرگ استفاده کنیم. این شیوه جدید می تواند به طور چشمگیری کشف BMG ها و استفاده از آنها را تسریع می کند.

BMGها که در حال حاضر در صنایع ورزشی کاربرد دارد احتمالا در فناوری زیست پزشکی مانند ایمپلنت و استنت ها، تلفن همراه و دیگر وسایل الکترونیکی مصرفی کاربرد خواهد داشت. به گفته این پژوهشگران ۲۰ میلیون آلیاژ BMG ممکن وجود دارد که تا کنون حدود ۱۲۰ هزار شیشه فلزی حجیم تولید و توصیف شده است.

با استفاده از روش های استاندارد چهار هزار سال طول می کشد تا تمامی ترکیبات احتمالی پردازش شود. روش جدید پژوهشگران دانشگاه ییل می تواند این زمان را به چهار سال کاهش دهد. شیشه فلزی حجیم ایده آل، آن است که در طول فرایند ساخت انعطاف پذیری خود را حفظ کند، بادوام و زیست سازگار و از نظر قیمت به صرفه باشد.

 

 
 
 

تبلیغات