تبلیغات

تبلیغات

بخشش این اعدامی پای چوبه دار در نیشابور+ تصاویر

مجموعه : مجله خبری
بخشش این اعدامی پای چوبه دار در نیشابور+ تصاویر
 
خانواده متوفی بدون دریافت دیه فرزندشان رضایت خود را اعلام کردند.
 
مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان نیشابور گفت: پسری 22 ساله که مرتکب قتل جوان 17 ساله‌ای شده بود هنگام اجرای حکم مورد بخشش اولیای‌دم قرار گرفت و توسط پدر مقتول از چوبه دار پایین آورده شد.
 
  احمد همت‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سعید ساکن خرو نیشابور 5 سال قبل مرتکب قتل جوان 17 ساله‌ای در نزاع شده بود که صبح امروز توسط اولیای دم مورد بخشش قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه پیگیری‌های لازم از سوی حجت‌الاسلام مروج امام جمعه قوچان و اهالی فتح آباد رشتخوار انجام شد، افزود: خانواده متوفی بدون دریافت دیه فرزندشان رضایت خود را اعلام کردند.

جزئیات حادثه

 چهار سال پیش خانواده یوسفی مقدم فرزندشان را در یک نزاع از دست دادند.
 
وی پس از گذشت چهار سال از مدت حبس مجرم و با وساطت بزرگان روستای خرو سفلی شهرستان نیشابور، بدون دریافت هیچ گونه دیه از خون فرزند خود گذشتند تا درس بخشندگی و مهربانی را به دیگران یادآوری کنند. «رضا یوسفی مقدم» ولی دم است، او بسیار آرام و شمرده حرف می زند و با چشمهای اشک آلود رضایت خود را مطرح می کند.

 این پدر می‌گوید: ما نمی خواستیم خانواده‌ای دیگر لحظات سخت و مشقت باری که متحمل شده بودیم را تجربه کنند به همین دلیل بخاطر خدا و انسانیت رضایت دادیم. این پدر فداکار در پیامی خطاب به دیگر خانواده‌هایی که شرایط او را دارند گفت : اگر ببخشند بهتر است، برای این دنیا بخشش کنید و دنیای دیگر را نیز به خدا واگذار کنند.

 

 
 
 

تبلیغات