تبلیغات

تبلیغات

هنر ایرانی روی اتومبیل‌های عتیقه‌ + تصاویر

مجموعه : فرهنگ و هنر
هنر ایرانی روی اتومبیل‌های عتیقه‌ + تصاویر
 
این هنرمند درباره این نمایشگاه اظهار کرد: پنج ماکت چوبی از اتومبیل‌های قدیمی با ابعاد مختلف در این نمایشگاه قرار گرفته است.
 
طاهره خوش‌نشین مجموعه‌ای از ماکت اتومبیل‌های قدیمی را با تلفیقی از هنرهای سنتی ایران در نمایشگاهی با عنوان «اتو منقوش» به نمایش گذاشته است.
 
این هنرمند درباره این نمایشگاه اظهار کرد: پنج ماکت چوبی از اتومبیل‌های قدیمی با ابعاد مختلف در این نمایشگاه قرار گرفته است. روی این اتومبیل‌ها با نقوش هنرهای سنتی ایران مانند گل و مرغ، تذهیب، مینیاتور و نگارگری تزیین شده است.
 
او درباره ایده برپایی این نمایشگاه گفت: من بیش از 10 سال است که در زمینه هنرهای سنتی ایران فعالیت می‌کنم، اما وقتی دیگران از کارم می‌پرسیدند متوجه می‌شدم، آشنایی خیلی کمی با هنرهایی مانند گل و مرغ و تذهیب دارند؛ در حالی که این هنرها ایرانی هستند و باید مردم را با آن‌ها آشنا کرد.
 
 
 هنر ایرانی روی اتومبیل‌های عتیقه‌ + تصاویر
 

 
خوش‌نشین افزود: به همین دلیل تصمیم گرفتم این هنرها را روی ماکت اتومبیل‌های قدیمی که علاقه خاصی به آن‌ها دارم پیاده کنم و هنرهای سنتی را وارد هنر معاصر کنم تا دیده شود. ماشین‌های قدیمی هم مانند این هنرها فراموش شده‌اند و کسی به آن‌ها توجه نمی‌کند. می‌خواستم با این کارم هر دوی آن‌ها دوباره دیده شوند.
 
این هنرمند همچنین عنوان کرد: هنرهای سنتی روی برخی از این اتومبیل‌ها به صورت جداگانه و روی بعضی دیگر به صورت تلفیقی کار شده‌اند. در چند روزی که از آغاز نمایشگاه می‌گذرد، استقبال مخاطبان دور از انتظارم بود و فکر نمی‌کردم این‌طور علاقه نشان بدهند.
 
طاهره خوش‌نشین متولد 1360 و دارای مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه آزاد است. او بیش از 10 سال است که در زمینه هنرهای سنتی ایران فعالیت می‌کند.
 
 

 هنر ایرانی روی اتومبیل‌های عتیقه‌ + تصاویر
 

 
نمایشگاه «اتو منقوش» از 12 تا 18 اردیبهشت ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان 18 شرقی، شماره 27 میزبان علاقه‌مندان است.

 

 
 

تبلیغات