تبلیغات

تبلیغات

معرفی ماهی کتفیش دم پرچمی (Flagtail Catfish)

معرفی ماهی کتفیش دم پرچمی (Flagtail Catfish)

زیستگاه کتفیش دم پرچمی، جویبارها و انشعاب های آبی رودخانه ی آمازون در برزیل است. این گربه ماهی برخلاف بیشتر گربه ماهیان رشد زیادی ندارد و تنها تا ۱۱ سانتی متر رشد می کند. تغذیه ی این ماهی با انواع غذاهای ماهیان آکواریومی امکان پذیر است. همچنین آکواریوم این ماهی نیاز به سیستم تصفیه ی خاصی ندارد. این دو ویژگی نگهداری از این ماهی را آسان گردانده است.

 کتفیش دم پرچمی توانایی سازگاری با ماهی های مختلف و زندگی در آکواریوم های مختلف را دارا می باشد. اما نگهداری آن در آکواریومی با شرایط رودخانه ی آمازون بهترین گزینه است. آکواریومی دارای کف شنی نرم و دارای پوشش انبوه گیاهی شرایطی طبیعی را برای این ماهی فراهم می سازد. قرار دادن فضاهایی برای پنهان شدن ماهی در آکواریوم از وارد آمدن استرس به ماهی جلوگیری می کند. دمای ۲۳٫۵ تا ۲۸٫۵ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶٫۰ تا ۷٫۵ برای این ماهی مناسب است.

همان طور که گفته شد تغذیه ی این ماهی آسان است. ویژگی منحصر به فرد این گربه ماهی این است که برخلاف بیشتر گربه ماهیان توانایی تغذیه از سطح آب را نیز دارد. برای تغذیه ی گربه ماهی دم پرچمی می توان از غذاهایی همچون کرم خونی منجمد، کرم خاکی، میگوی آب شور و انواع غذاهای خشک موجود در بازار استفاده نمود.

نگهداری کتفیش دم پرچمی با ماهی های صلح جو تا ماهی های نیمه پرخاشگر مشکلی برای آن ایجاد نمی کند.

تبلیغات