تبلیغات

تبلیغات

ماهی سیچلاید لیموئی (Orange Leleupi Cichlid)

ماهی سیچلاید لیموئی (Orange Leleupi Cichlid)

زیستگاه سیچلاید لیموئی قسمت های جنوبی در یاچه ی تانگانیکا است. این ماهی یکی از کوچکترین گونه های سیچلاید این دریاچه است که تنها تا ۹ سانتی متر رشد می کند. سیچلاید لیموئی دارای بدنی کشیده و نارنجی رنگ است. بر خلاف جثه ی کوچک دارای دهانی بزرگ است.

آکواریومی با حداقل حجم ۳۰ گالن و بستری با شن ریز برای این ماهی مناسب است. هرچه بستر آکواریوم دارای رنگ روشن تری باشد موجب می شود که این ماهی رنگ روشن تری از خود نشان دهد. قرار دادن تخته سنگ و تکه های چوب موجب ایجاد فضاهایی غار مانند برای پنهان شدن ماهی می شود. این امر از بروز استرس در ماهی جلوگیری می کند. دمای ۲۵ تا ۲۸ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۷٫۸ – ۹٫۰ برای سیچلاید لیموئی مناسب است.

تکثیر این ماهی کار بسیار سختی است. برای جفت کردن باید دقت کرد که ماهی نر جثه ای بزرگ تر از ماهی ماده و در حدود ۸ تا ۹ سانتی متر داشته باشد. تخمریزی در داخل فضاهای غار مانند انجام می شود و لاروها پس از ۳ تا ۴ روز از تخم خارج می شوند. نوزادان این ماهی رشد بسیار آهسته ای دارند و بلوغ این ماهی سال ها به طول می انجامد. سیچلایدهای لیموئی والدین بسیار خوبی برای فرزندان خود هستند و تا زمانی که نوزادان را از آن ها جدا نکنید به خوبی از آن ها مراقبت می کنند.

رژیم غذایی این ماهی باید شامل غذاهای پروتئینی نظیر کرم خونی منجمد، میگو و انواع غذاهای بسته بندی مخصوص سیچلاید ها باشد.

تبلیغات