تبلیغات

تبلیغات

ماهی گربه گورخری (Zebra Pleco)

ماهی گربه گورخری (Zebra Pleco)


گربه ماهی گورخری بومی آب های برزیل است. به علت وجود خطوط سفید و سیاه بر روی بدن، این ماهی نام کتفیش گورخری یا زبرا کتفیش را به خود اختصاص داده است. گربه ماهی گورخری گزینه ی مناسبی برای نگهداری در آکواریوم های مختلف است و علاقه مندان زیادی نیز دارد. این برتری به خاطر رنگ زیبای این ماهی و همچنین توانایی پذیرش غذاهای مختلف توسط این ماهی است.

گربه ماهی گورخری در محیط طبیعی زندگی خود، شب ها به فعالیت می پردازد. به همین دلیل نور زیاد در آکواریوم را دوست ندارد و در طول روز بیشتر خود را پنهان می کند. وجود فضاهایی غار مانند در آکواریوم این ماهی الزامی است تا از وارد آمدن استرس به این ماهی جلوگیری شود. کیفیت آب آکواریوم این ماهی باید در سطح خوبی باشد و وجود فیلترهای قوی در آکواریوم این ماهی لازم است. دمای ۲۴ تا ۳۰ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶٫۰ تا ۷٫۵ برای این ماهی مناسب است.

زبرا کتفیش ماهی خجالتی و صلح جویی است. به همین دلیل نگهداری آن با ماهی های صلح جو و هم اندازه با هم توصیه می شود. برای تغذیه ی این ماهی استفاده از غذاهای پروتئینی مانند کرم خونی منجمد توصیه می شود. با توجه به این که این ماهی از کف آکواریوم تغذیه می کند لازم است غذادهی به گونه ای باشد که مقداری غذا به انتهای آکواریوم برسد.تبلیغات