تبلیغات

تبلیغات

محصولات دارویی سنتی در ایام حج تمتع

مجموعه : مجله خبری
محصولات دارویی سنتی در ایام حج تمتع
 به گزارش واحد مرکزی خبر، سید علی مرعشی  با اشاره به اینکه بیش از 463 نفر در عربستان سعودی به ویروس کرونا مبتلا هستند، گفت: زائران ترس و اضطرابی نداشته‌ باشند؛ چراکه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
 
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با بیان اینکه زائران نگرانی درباره ویروس کرونا نداشته باشند، از استفاده گسترده تر دم نوش ها و محصولات دارویی سنتی برای جلوگیری از برخی بیماری‌ها در ایام حج تمتع خبر داد .
 

وی افزود: سال گذشته از محصولات دارویی سنتی برای جلوگیری از برخی بیماری‌ها در ایام حج تمتع استفاده شد.
 
وی گفت: این محصولات دارویی انواع دم نوش‌هایی را شامل می‌ شود که حاوی داروهای گیاهی بوده و زائران استقبال خوبی از این دم نوش‌ها کردند؛ به همین علت بنا داریم استفاده از این داروها را گسترش دهیم.
 
مرعشی با اشاره به تولید 12 نوع دم نوش، افزود: بر این اساس مقرر شد سه نوع از این دمنوش‌های گیاهی از جمله ضد سرفه ، ضد سرماخوردگی و آرام‌بخش که برای دستگاه گوارش نیز استفاده می‌ شود، امسال در میان وعده‌های غذایی زائران قرار داده شود.
 
وی گفت: می‌خواهیم این دمنوش‌ها را به عنوان نوعی پیشگیری از درمان ارسال کنیم به گونه‌ای که به تدریج فرهنگ‌سازی شود تا قسمتی از درمان کلاسیک و آکادمیک به استفاده از این دارو‌ها اختصاص یابد و وارد درمانگاه‌های مستقر در مراکز درمان شود.
 
مرعشی افزود: 20 درصد از چای‌های کیسه‌ای موجود در هتل‌ها کم می‌شود و به جای آن، دمنوش‌های گیاهی یا چای سبز قرار می‌گیرد.
 
وی گفت: با افزایش مصرف دمنوش‌های گیاهی، حجم ارسال داروهای شیمیایی کمتر خواهد شد.

تبلیغات