تبلیغات

تبلیغات

والیبال ایران در برابر ایتالیا مغلوب شد

مجموعه : اخبار ورزشی
والیبال ایران در برابر ایتالیا مغلوب شد
والیبال ایران در برابر ایتالیا مغلوب شد
 
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های لیگ جهانی 2014 برابر ایتالیا مغلوب شد.

تیم‌ ملی والیبال ایران دیدار دیدار خود در رقابت‌های لیگ جهانی 2014 را برابر ایتالیا برگزار کرد؛ این دیدار که از ساعت 22:30 در شهر ورونا ایتالیا آغاز شد با نتیجه 3 بر صفر به سود شاگردان بروتو خاتمه پیدا کرد.

این نتیجه در حالی رقم خورد که پیش از این برخی از کارشناسان معتقد بودند که چون کواچ چند سال در لیگ سری آ ایتالیا کار کرده است، شناخت خوبی از بازیکنان این تیم دارد، اما ظاهراً این شناخت کافی نبود، چون ایران در دو مسابقه نتیجه را به لاجوردی‌پوشان واگذار کرد.

شاگردان کواچ که در این مسابقه هم مانند بازی نخست ایرانی‌های زیادی از آنها حمایت می‌کردند ست نخست را با نتیجه 27 بر 25 به ایتالیا واگذار کردند. ست دوم هم با نتیجه 25 بر 18 به سود شاگردان بروتو خاتمه پیدا کرد. ست سوم هم ایتالیایی‌ها با نتیجه 25 بر 22 پیروز شدند. لاجوردی‌پوشان پیش از این در دو مسابقه قبلی خود در هفته اول برابر برزیل پیروز شده و ایران را هم در بازی نخست از پیش‌رو برداشته بودند تا 9 امتیاز صدرنشین گروه نخست باشند؛ به این ترتیب و با نتیجه بازی امشب جمع امتیازهای شاگردان بروتو به عدد 12رسید.

اسلوبودان کواچ برای این مسابقه سعید معروف، شهرام محمودی، محمد موسوی، عادل غلامی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور و عبدالرضا علیزاده را برگزید؛ مهدی مهدوی، امیر غفور، سامان فائزی، علیرضا مباشری و مجتبی میزراجانپور نیز بازیکنان ذخیره ایران در این بازی بودند. تیم ملی ایران در این مسابقه با یک تغییر نسبت به بازی قبل به میدان رفت و عادل غلامی به جای سامان فائزی بازی کرد.

ست نخست؛ 27 بر 25 به سود ایتالیا

تیم ایران ست نخست را برخلاف بازی‌ گذشته خوب شروع نکرد و ایتالیایی‌ها از همان ابتدا اختلاف 2 امتیازی با ایران ایجاد کردند؛ دو تیم در امتیاز 8 بر 5 به سود ایتالیا به وقت استراحت فنی اول رفتند. در ادامه بازی برتری لاجوردی‌پوشان ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 14 به سود ایتالیا تیم‌ها روانه وقت استراحت فنی دوم رفتند.

در حالی که شاگردان کواچ 11 بر 8 از ایتالیا عقب بودند توانستند اختلاف را کمتر کرده و در امتیاز 18 بر 17 از حریف پیش بیفتند تا بروتو مجبور شود درخواست وقت استراحت کند؛ برتری ایران در امتیاز 23 بر 22 هم با سرویس شهرام محمودی ادامه پیدا کرد تا بروتو بازهم احساس خطر کرده و وقفه‌ای در جریان مسابقه ایجاد کند. در نهایت این ایتالیایی‌ها بودند که به کمک بازی هوشمندانه زایتسف و تجربه بالای سایر بازیکنان توانستند این ست را نتیجه 27 بر 25 به سود خود رقم بزنند.

ست دوم؛ 25 بر 18 به سود ایتالیا

ست دوم را ایران خوب آغاز نکرد؛ ایتالیایی‌ها با سرویس‌های بی‌نقص و البته متفاوت خود و همچنین پاس‌های متفاوت تراویسا موفق شدند زودتر از ایران به امتیاز 8 برسند تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند، اما در ادامه ایتالیایی‌ها عالی ظاهر شدند و توانستند 14 بر 9 از ایران پیش بیفتند تا کواچ مجبور شود درخواست وقت استراحت کند. پس از این وقت استراحت سرویس‌های خوب زایتسف ادامه داشت و پس از آن هم ایران در زدن سرویس عملکرد خوبی نداشت تا نتیجه بازی 16 بر 10 به سود ایتالیا شد و تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز 21 بر 16 به سود ایتالیا و در حالی که ایران با ورود میرزاجانپور درحال امتیازگیری بود بروتو درخواست وقت استراحت کرد تا وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کند. این ست با نتیجه 25 بر 18 به سود شاگردان بروتو خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ 25 بر 22 به سود ایتالیا

در ست سوم شاگردان کواچ کار را پایاپایی با ایتالیا آغاز کردند و موفق شدند با کسب امتیاز 8 بر 7 به سود ایران تیم‌ها را روانه وقت استراحت فنی اول کنند، اما در ادامه این ایتالیایی‌ها بودند که در امتیاز 12 بر 11 از ایران پیش افتادند. سرویس بی‌نقص یوری کوار امتیاز 16 را برای ایتالیا به همراه داشت و ایران هم در امتیاز 12 ماند تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. لاجوردی‌پوشان هرچه به پایان بازی نزدیک می‌شدیم بر بازی مسلط‌تر می‌شدند و این موضوع کار شاگردان کواچ را سخت‌تر می‌کرد. بازی 21 بر 18 به سود ایتالیا شد و شاگردان بروتو راحت بازی می‌کردند تا اینکه این ست هم با نتیجه 25 بر 22 به سود ایتالیا تمام شد تا این بازی در مجموع 3 بر صفر به نفع ایتالیا تمام شود.

تیم ملی والیبال ایران در هفته بعدی مسابقات لیگ جهانی روزهای 16 و 17 خرداد ماه در سائوپائولو به مصاف برزیل خواهد رفت.

 
 

تبلیغات