تبلیغات

تبلیغات

وزارت بهداشت تنها مرجع اطلاع رسانی در مورد کرونا شد

مجموعه : مجله خبری
وزارت بهداشت تنها مرجع اطلاع رسانی در مورد کرونا شد
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد:این مرکز تنها مرجع دقیق اطلاع رسانی در مورد ابتلا به ویروس کرونا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر محمد مهدی گویا در رابطه با انتشار اخباری مبنی بر موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در شهرهای مختلف ایران گفت:انتشار اینگونه اخبار به هیچ وجه صحیح نیست و به غیر از موارد ابتلای ذکر شده توسط وزارت بهداشت، مورد دیگری هنوز ثابت نشده است.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد:اخبار مبتنی بر موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا را تا زمان قطعی شدن نباید اعلام کرد و تنها مرجع دقیق اطلاع رسانی در این مورد، مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت است

 وزارت بهداشت تاکنون ابتلای دو نفر در ماه جاری را به ویروس کرونا جدید (مرس) تائید کرده که یکی از آنان جان خود را از دست داد.

گفتنی است، علایم ابتلا به این ویروس می تواند از علائم خفیف تنفسی و اسهال آغاز شود تا علائم شدید تنفسی ادامه یابد و منجر به بستری شدن فرد در بیمارستان شود که در صورت عدم مراجعه به موقع و یا ابتلا به بیماری های زمینه ای قلبی، ریوی، دیابت و فشارخون مبتلا باشد، می تواند منجر به مرگ و میر مبتلایان شود.

 
منبع :  ایرنا

تبلیغات