تبلیغات

تبلیغات

طرح جامع مالیاتی به بهره‌برداری کامل رسید

مجموعه : گوناگون
طرح جامع مالیاتی به بهره‌برداری کامل رسید

 در این مراسم علی عسکری- رییس کل سازمان امور مالیاتی- گفت: در این پروژه سازماندهی و چینش خوبی انجام شد و آینده کار به خوبی شکل گرفت به طوری که امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که می توانیم عملیاتی شدن طرح را برای تمام کشور رقم بزنیم و سرعت کار را در مراحل بعدی بیشتر کنیم.

 

وی با بیان اینکه از سال گذشته با پیاده سازی که در برخی حوزه ها صورت گرفت سعی کردیم تا نقاط قوت و ضعف را برطرف کنیم،افزود: در این راستا باید 2 ملاحظه در ادامه کار نظر گرفته شود زیرا باید بعد از تیر ماه سرعت کار برای پیاده سازی افزایش یافته و دقت کار بالا رود.

 

وی تاکید کرد:ممکن است از بیرون فشارهایی وارد شود که کار را سریع تر به اتمام برسانیم اما در نظر داریم که کار با استحکام و دقت از نظر فنی انجام شود لذا باید ملاحظات کار مورد توجه قرار گرفته و 2 سالی که برای پیاده سازی طرح پیش بینی شده است با حوصله و سعه صدر صورت گیرد.

 

در ادامه این مراسم آریا -مسئول فنی طرح جامه مالیاتی- توضیحاتی در خصوص سامانه جامع ارائه کرد و گفت: تکمیل و پیاده‌سازی طرح جامع در دو بعد در حال انجام است که در این راستا اصلاح قوانین و مقررات در مجلس دنبال می‌شود و در حال حاضر یکی از قوی‌ترین داده‌های اطلاعاتی کشور برای طرح جامع مالیاتی ایجاد شده که 607 نقطه کشور را به یکدیگر متصل می‌کند.

 

وی ادامه داد: در طول دو سال گذشته عملیات ثبت‌نام و پالایش مؤدیان انجام شده و در حال حاضر 3 میلیون و 200 هزار مؤدی در فرایند الکترونیکی شدن قرار گرفتند که در این راستا 14 بخش اصلی تکمیل شده و در حال رفع نواقص و ایرادات باقی مانده هستیم.

 

وی با بیان اینکه در شهر تهران،اصفهان و کرمانشاه در حال طی کردن مراحل نهایی طرح جامه مالیاتی هستیم ،یاداور شد: در حال حاضر پرونده 107 هزار مؤدی مالیاتی در سراسر کشور به سامانه یکپارچه مالیاتی منتقل شده و 38 ممیز کلی سامانه اجرایی شده و 19 ممیز کلی تمام مراحل بهره برداری سامانه را پشت سر گذاشتند.

 

به گفته آریا بانک اطلاعاتی مؤدیان برای رضایتمندی مؤدی و توسعه فرهنگ خوداظهاری در حال پیشرفت است و در حال حاضر موضوع حذف مراجعه حضوری با ارائه مدارک لازم در دستور کار است.

 

همچنین در این مراسم بنی صفار-رییس اداره مالیاتی شهر تهران – در خصوص وضعیت طرح جامع در شهر تهران توضیحاتی ارائه داد و گفت:تا کنون در 6 موج اجرای طرح جامع در شهر تهران ابلاغ و اجرا شده که در این 6 موج فضایی نزدیک به 25 هزار متر مربع زیر پوشش داشتیم که از این میزان عملیات بازسازی 18 هزار متر مربع انجام شده و 7 هزار متر مربع در حال بازسازی است که تا پایان تیر ماه قرار است به اتمام برسد.

 

وی یادآور شد:قرار بود 82 کد مالیاتی تا پایان موج ششم تحت پوشش طرح جامع قرار بگیرند که 202 سر ممیزی و 56 واحد مالیاتی را تحت پوشش قرار دادیم.

 

ایسنا

 

تبلیغات