تبلیغات

تبلیغات

هواشناسی مازندران: دریا توفانی است ، دریاگردی ممنوع

مجموعه : گوناگون
هواشناسی مازندران: دریا توفانی است ، دریاگردی ممنوع
 
مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان و در پی آن توفانی شدن دریای خزر ، از صاحبان شناورهای سبک و تفریحی خواست تا از دریاگردی خودداری کنند.
 
ˈ نوربخش داداشی ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :
 
نقشه های هواشناسی نشانگر عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو و تقویت جریانات خنک شمالی بر روی سواحل دریای خزر از شب گذشته است که این وضعیت تا پنجشنبه ادامه دارد.
 
وی از کاهش پنج تا 10 درجه ای هوای مازندران در این مدت خبر داد و گفت : ناپایداری ها در برخی مناطق به صورت بارش تگرگ و وقوع آذرخش بویژه در ارتفاعات و مناطق کوهستانی خواهد بود. داداشی همچنین از احتمال طغیانی شدن رودخانه ها و جاری شدن سیلاب بر اثر بارندگی های رگباری در نقاط مختلف استان خبر داد و به شهروندان توصیه کرد تا از تردد در ارتفاعات و همچنین حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.
 
وی از دامداران استان بویژه در مناطق کوهستانی خواست تا با توجه به وقوع آذرخش از چرای دام در ارتفاعات خودداری کنند و به خاطر احتمال جاری شدن سیلاب دامهایشان را به حاشیه رودخانه ها نیز نبرند. مدیرکل هواشناسی مازندران همچنین آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق ساحلی و جلگه ای مازندران را هم در این مدت محتمل دانست.
 
داداشی دمای کنونی هوای شهر ساری را 29 درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد و گفت : این دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت تغییری نداشته است.
 
 

تبلیغات