تبلیغات

تبلیغات

تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا

مجموعه : مدل ساعت
تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا
تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا

برای این که تبدیل به یک کلکسیونر ساعت شوید در ابتدا باید علاقه فراوانی به این کار داشته باشید و در ادامه نیز سرمایه کلانی را برای جمع آوری مجموعه خود نیاز دارید.

 
اما با وجود علاقه به این کار، سرمایه لازم را در اختیار  ندارید، با ما در این تور مجازی همراه شده و با گرانترین ساعت های جهان آشنا شوید.
 

شماره 10: ساعت جیبی بریژت (Breguet pocket watch 1907BA/12)قیمت: 734 میلیون تومان

 
کمپانی بریژت که 225 سال پیش تاسیس شد یکی از قدیمی ترین کارخانه های  ساخت ساعت در جهان است. بریژیت در حال حاضر به محصولات برند سواچ را تولید می کند. ساعت جیبی بریژیت 1907 بی ای/12 ساعتی مجلل و بسیار گران است که از 18 قیراط طلا ساخته شده است. تمام قطعات این ساعت دست ساز است.
 

تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا
شماره 9: بلانکپاین 1735 (Blancpain 1735, Grande Complication)قیمت: 800 میلیون تومان
 
روکش ساعت بلانکپاین 1735 از پلاتین ساخته شده است. دستبند آن از پوست کروکودیل و بخشهای موتور آن نیز از 740 قطعه فلز دست ساز ساخته شده است. موتور این ساعت یکی از پیچیده ترین موتورهائی  است که تاکنون در جهان ساخته شده است.
 

تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا
شماره 8: لویز موینت ماجیسترالیز (Louis Moinet Magistralis)قیمت: 860 میلیون تومان
 
آیا می خواهید بدانید که تنها ساعت ساخته شده از سنگ های آسمانی 200 ساله کدام ساعت است؟ پاسخ شما ساعت لویز موینت ماجیسترالیز است. نایاب بودن سنگ های آسمانی و ترکیب آنها در ساخت این ساعت آن را به گرانترین در نوع خود تبدیل کرده و حتی با طلا برابری می کند. بخشهای بیرونی آن از 18 قیراط طلا ساخته شده است.
 

تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا
شماره 7: هابلوت بلاک (Hublot Black Caviar Bang)قیمت: یک میلیارد تومان
 
پیچدیگی در ساخت مهمترین دلیل گران بودن ساعت هابلوت بلاک است. این ساعت نتیجه 200 ساعت کار دقیق و ظرافت مهندسی است. پوشش این ساعت از 18 قیراط طلای سفید با ترکیبی از 322 دانه الماس سیاه تشکیل شده است. گفتنی است که  از این ساعت فقط یک نمونه در جهان وجود دارد.
 

تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا
شماره 6: مکعب یخی چوپارد (The Chopard Super Ice Cube)قیمت یک میلیارد و یکصد میلیون تومان
 
اسم مکعب یخی چوپارد از شکل این ساعت که شبیه مکعب های یخی است گرفته شده است.  وقتی که شما به این ساعت نگاه می کنید فکر می کنید که بسته ای از سنگ های الماس است.این ساعت از 66 قیراط سنگ الماس ساخته شده است.
 

تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا
شماره 5: ساعت پاتک فیلیپ اسکای موون (Patek Philippe Sky Moon Tourbillon)قیمت: یک میلیارد و سیصد میلیون تومان
 
این ساعت بسیار پیچیده از 668 تکه از بخشهای بسیار کوچک و میکروسکوپی ساخته شده است. ساعت پاتک فیلیپ یک ساعت بسیار پیچیده و روکش آن از پلاتین است. هر سال دو عدد از این ساعت ساخته می شود که یکی مدل پلاتین و دیگری مدل رز گلد است.
 

تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا
شماره 4: ساعت واشرون کنستانتین (Vacheron Constantin Tour de l’Ile)قیمت: یک میلیارد و پانصد میلیون تومان
 
ساعت واشرون کنستانتین از 834 قطعه  مختلف طی 10 هزار ساعت کار  (برابر با یک سال) ساخته شده است. از هر دو طرف ساعت یعنی پشت و روی آن می توان  استفاده کرد زیرا هر دو، زمان را نشان می دهند.  این ساعت دارای روکش طلا بوده و فقط 7 عدد از آن در دنیا وجود دارد.
 
 
تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا
شماره 3: ساعت جهانی پاتک فیلیپ (Patek Philippe’s Platinum World Time)قیمت: 4 میلیارد تومان
 
وقتی در سال 2002 ساعت جهانی پاتک فیلیپ به مبلغ 4 میلیارد تومان به فروش رسید، این ساعت به گرانترین ساعت مچی جهان تبدیل شد. نکته جالب این است که این ساعت می توان زمان 24 نقطه از جهان را نشان دهد.
 

تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا
شماره 2: ساعت فوق پیچیده پاتک فیلیپ (Patek Philippe’s Supercomplication)قیمت: 11 میلیارد تومان
 
ساعت فوق پیچیده پاتک فیلیپ دارای یک روکش از 18 قیراط طلا بوده و در سال 1932 ساخته شده است. ساخت آن 4 سال طول کشید. این ساعت متعلق به یک بانکدار نیویورکی به اسم هنری گریوز بود. این ساعت رکورد دار گرانترین ساعت جیبی جهان است.

تصاویری از گرونترین ساعتهای دنیا
شماره 1: ساعت 201 قیراطی چوپارد (201-carat Chopard)قیمت: 25 میلیارد تومان
 
این ساعت در واقع گرانترین ساعت موجود در جهان است. هر چند باور آن دشوار است اما قیمت این ساعت 25 میلیارد تومان است و دارای سه تکه الماس درشت می باشد.  این تکه ها شامل 15 قیراط الماس صورتی، 12 قیراط الماس آبی و 11 قیراط الماس سفید است. علاوه بر آن 163 قیراط الماس سفید و آبی در اطراف آن کار شده که در مجموع به 201 قیراط الماس می رسد .
 
 

 

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

 

 

تبلیغات