تبلیغات

تبلیغات

مجلل ترین مکان های افطاری در دبی + عکس

مجلل ترین مکان های افطاری در دبی + عکس

در برخی از کشورها تمایل خاصی به افراط و پرخوری در خوراک ساده سحر و افطار وجود دارد و این دو وعده غذایی را عظیم برگزار می‌کنند.

مجلل ترین مکان های افطاری در دبی به گزارش تکناز برپایی چادرهای فوق مجللی است که در برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس به مناسبت ماه مبارک رمضان برپا می‌شود که پذیرای میهمانان ثروتمندی است که ماه مبارک رمضان را نیز بهانه‌ای برای فخرفروشی و اسراف کرده‌اند.

 ممکن است که زمان روزه‌داری برای مسلمانان در ماه مبارک رمضان فرا رسیده باشد ولی این ماه مبارک مسلمانان می‌تواند فرصتی برای افراط و زیاده‌روی نیز باشد.

در برخی از کشورها تمایل خاصی به افراط و پرخوری در خوراک ساده سحر و افطار وجود دارد و این دو وعده غذایی را عظیم برگزار می‌کنند.

در دبی از آنجا که موارد دیابت و سوء هاضمه مزمن فراوان شده است، اخطارهای سلامتی زیادی صادر شده است.برای کسانی که می‌خواهند تجربه جدیدی داشته باشند چادرهای مبتدی بزرگی توسط هتل‌های مجلل در امارات متحده عربی برپا شده است.

این چادرها که به صورت بسیار مجلل و استادانه تزیین شده‌اند در کنار استخر، ساحل دریا یا صحرا برپا شده و با هم در ماه رمضان رقابت می‌کنند.برخی چادرهای بسیار بزرگ گنجایش صدها نفر را دارد.سی.ان.ان که در این گزارش به نوعی تبلیغ مکان‌های مختلف برای پذیرایی افطار و سحری در امارات متحده عربی را کرده است، می‌افزاید که ایستگاه‌هایی که در برابر چشم شما غذا را طبخ می‌کنند و اجرای هنرمندان لبنانی، همه قسمتی از برنامه جشن بعد از روزه‌داری است.
هم‌چنین قلیان‌های مختلف با طعم‌های متنوع، جزو امکاناتی است که در این مکان‌ها به میهمان‌ها داده می‌شود.

هتل آتلانتیس

در چادری که هتل آتلانتیس دوبی برپا کرده آبشاری از ارده که مانند آبشار نیاگارا درست شده است وجود دارد. این چادر گنجایش 900 نفر را دارد و با مبل‌هایی به رنگ توت‌فرنگی و دکور شرقی و چراغ‌های بیضوی در کنار ساحل برپا شده است.

خرماهای پوشیده شده از شکلات و انواع کیک‌ها به شکل مناره، شیرینی‌های مختلف و برجی که از باقلواها و شیرینی‌جات ترکیه‌ای و خرماهای اماراتی ساخته شده است، میهمانان را به خود جذب می‌کند.

قوری‌های بسیار بزرگ قهوه عربی در جای جای این چادر موجود است، جایی که در ایستگاه‌های آشپزی، آشپزها گوشت گوسفند با برنج با ادویه و ماهی با پیاز طبخ می‌کنند.
آن‌هایی که می‌توانند از غذاها دل بکنند، می‌توانند مشغول بازی با پلی استیشن‌ها و بازی‌های سنتی عربی شوند یا از اینترنت مجانی استفاده کنند.

مجلل ترین مکان های افطاری در دبی + عکس

مدینه جمیرا

چادر مدینه جمیرا خانوادگی نیست و چادر المجلس این هتل تنها پذیرای افراد بالای 21 سال است.
در زیر لوستر بسیار بزرگ درخشانی که صدها دانه کریستالی شبیه الماس دارد، دکورهای کرم رنگ با قوس‌های طلایی دیده می‌شود. در کنار دیوارها مکان‌های نشستن بوسیله چراغ‌های آویزی با نور ملایم روشن شده‌اند.

هزینه افطار کردن در این چادر نفری دویست درهم است و میهمانان توسط پیشخدمت‌هایی با کلاه‌های قرمز با انواع غذاها، سالادها، دسرها و پنیر و نوشیدنی‌های مختلف پذیرایی می‌شوند.

مجلل ترین مکان های افطاری در دبی + عکس

سازمان تجارت جهانی

در سازمان تجارت جهانی دوبی نیز چادری به مناسبت ماه رمضان برپا شده است که با مبل‌های سفید و فانوس‌های برنزی و میزهای کنده کاری شده تزیین شده است.

در این مکان بیش از 50 نوع غذا سرو می‌شود که شامل گوشت‌های قلقلی عربی به نام کبه در سس ماست و گوشت کبابی و پنیر کبابی با آویشن می‌باشد.افطار در اینجا به نسبت چادرهای دیگر ارزان‌تر و 40دلار است!

مجلل ترین مکان های افطاری در دبی + عکس

قصر امارات

بزرگ‌ترین چادر امارات متحده عربی در هتل قصر امارات در ابوظبی برپا شده که 2400 متر مربع است و گنجایش 1200 نفر را دارد.
منوی غذای این مکان سه ماه طول کشیده که آماده شده است و 150 آشپز آن را آماده کرده‌اند. در زمان افطار میهمانان انواع پیش‌غذاها و بز با برنج و کباب زعفرانی و سبزیجات و نوشیدنی‌های انرژی‌زا با زردآلو به نام قمر‌الدین می‌خورند و می‌نوشند.

مجلل ترین مکان های افطاری در دبی + عکس

باب‌الشمس

در باب‌الشمس که در صحرا برپا شده است با این که دما ممکن است 42 درجه سانتی‌گراد باشد، دمای داخل چادر معتدل و مناسب است. در این مکان با موسیقی زنده، رقاص‌های صوفی به اجرای برنامه می‌پردازند. قسمت بیرونی این مکان شبیه قلعه عربی ساخته شده است و گروه زیادی از آشپزها مشغول کباب کردن گوشت و مرغ و ماهی هستند و نان و باقلوا تازه می‌پزند. در قسمت بالایی این رستوران میهمانان به تماشای رقص و برنامه‌های متنوع با اسب و شتر می‌پردازند.

مجلل ترین مکان های افطاری در دبی + عکس

این تنها گزارش مختصری از خوردن و آشامیدن افراطی در ماه مبارکی است که قرار است مسلمین قدری امساک کنند. به نظر می‌رسد عده‌ای حتی از ماه مبارک رمضان استفاده می‌کنند تا در خورد و خوراک غوطه‌ور شوند.  متأسفانه چنین صحنه‌هایی در دیگر کشورهای اسلامی مانند مالزی نیز هر ساله در ماه مبارک رمضان به وفور دیده می‌شود.

هتل کمپینسکی جمیرا

در هتل کمپینسکی جمیرا در دوبی میهمانان می‌توانند بر روی مبلمان‌های مدل عثمانی لم بدهند یا در تراس به تماشای تالاب در جزیره مصنوعی نخل بنشینند.

غذاهای پر انرژی به طور ویژه در منوی غذایی این هتل وجود دارد که شامل شیرینی پر از خامه عربی می‌شود. آجیل و میوه‌های خشک هم فراوان است. حدود چهارصد نوع خرما نیز که توسط آشپزها به شکل هرم‌های بزرگ چیده شده‌اند جزء لاینفک این رستوران‌هاست.

مجلل ترین مکان های افطاری در دبی + عکس

 

 

 

تبلیغات