تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

نوشیدن قهوه تلخ قبل از رفتن به باشگاه

مجموعه : تغذیه مناسب
نوشیدن قهوه تلخ قبل از رفتن به باشگاه
خود قهوه از خواص خاصی برخوردار است به عنوان مثال: انرژی زا است و برای پرپشت شدن و تقویت مو مناسب است کافئین یک ماده انرژی زا است که بیشتر افراد به منظور جلوگیری از خواب آلودگی کسب انرژی و چربی سوزی از آن استفاده میکنند.
 
اما کافئین فواید بیشماری بخصوص برای ورزشکاران دارد.به گزارش تکناز، کسانی که قبل از تمرین یک فنجان قهوه تلخ مینوشند یا از مکملهای کافئین موجود در بازار استفاده میکنند در مقایسه با افرادی که در برنامه خود مصرف کافئین را ندارند از انرژی بیشتری در جابه جا کردن وزنه در حین تمرین برخوردارندتوجه داشته باشید که پزشکان که میگویند قهوه برای کسانی که مشکل فشار خون دارند مناسب نیست. چون ضربان قلب را بالا میبرد و باعث مشکلات خواب میشود. اما محققان در اسپانیا با استفاده از تکنیک متاآنالیز خلاف این را ثابت کردند.
 
نوشیدن قهوه تلخ قبل از رفتن به باشگاه
 
یک فنجان قهوه حاوی 200 تا 300 میلی گرم کافئین است و میتواند فشار خون را نزدیک به 6 میلی متر جیوه افزایش دهد.
 
بعد از تمرین شدید در باشگاه که در آن بدن تحت فشار زیادی قرار گرفته و احساس خستگی در عضلات وجود دارد, نوشیدن یک فنجان قهوه میتواند این خستگی را کاهش دهد و بدن را بهتر و سریعتر ریکاوری کند و در روز بعد انرژی بیشتری در عضلات برای ادامه تمرین وجود دارد اگر از قهوه برای چربی سوزی استفاده میکنید سعی کنید مقدار بسیار کمی شکر به آن اضافه کنید و بیشتر از قهوه های ساده است که قابل گرم کردن در آب هستند استفاده کنید.
 
پس از نوشیدن قهوه غافل نشویم و آن را در برنامه غذایی خود جای دهیم تا همیشه سالم و سلامت باشید.

تبلیغات